BUDOWA I REMONT

Tani remont? To możliwe!

Jeśli jesteś szczęśliwym nabywcą nowego mieszkania, na pewno stoisz przed kolejnym zadaniem, a mianowicie urządzeniem swoich „czterech kątów”. Przez kilka ostatnich miesięcy przeglądałeś oferty mieszkań w Internecie, umawiałeś się ze sprzedawcami, by obejrzeć mieszkania, by wybrać to najlepsze, najładniejsze. Przeszedłeś przez lawinę spraw formalnych i w końcu – jest! Masz swoje upragnione mieszkanie! Do pełni szczęścia jednak brakuje jeszcze drobnego liftingu. Jeśli kupuje się mieszkanie z rynku wtórnego, rzadko kiedy jest tak, że wszystko nam w tym mieszkaniu pasuje. Wchodząc do nowo nabytego lokum, zauważamy, że ściana podrapana, krzywy sufit czy fuga między płytkami nie pierwszej świeżości. Tu i ówdzie przydałoby się coś poprawić. Ale jak być zadowolonym, kiedy ma się ograniczone fundusze? Podpowiadamy, jak zrobić tani remont (czytaj).

Tani remont
Tani remont

 1. Jeśli masz w mieszkaniu boazerie, nie musisz ronić łez, że to relikt poprzedniej epoki. Co prawda, w nowoczesnych lokalach boazerie nie mają racji bytu, ale jeśli nie chcesz ich zrywać, możesz je odświeżyć. Zrywanie boazerii bowiem oznacza konieczność wyrównywania i malowania ścian. Najłatwiejszym sposobem odnowienia boazerii jest jej przemalowanie na jasne, wesołe kolory za pomocą farby do drewna. Można też nanieść sam lakier, by boazeria ładnie błyszczała. Drewno będzie wówczas wyglądało jak nowe.

  Malowanie płytek
  Malowanie płytek
 2. Remont kuchni też nie musi być kosztowny. By zmienić wystrój wnętrza, wystarczy chociażby zmienić fronty szafek kuchennych. Wymiana wszystkich drzwiczek może być drogim rozwiązaniem. Tańsza opcja to delikatny lifting za pomocą specjalnej okleiny albo farby do mebli. Jeśli nie chcesz aż tak bardzo angażować się w remont kuchni, możesz wymienić same uchwyty – zamiast starych gałek, nowoczesne, metalowe rączki. Różnicę zauważysz od razu!

  Renowacja frontów szafek kuchennych
  Renowacja frontów szafek kuchennych
 3. Jeśli nie chcesz wydawać bajońskich sum na remont łazienki, zdecyduj się na małe „sztuczki”. Najprościej i najszybciej wymienić starą zasłonę prysznicową. Możesz też wymienić akcesoria łazienkowe – dywaniki, ręczniki, kubeczki, pojemniki na mydło. Zniszczonych kafelek nie trzeba od razu skuwać i kłaść nowych. Wystarczy kupić specjalną farbę do płytek i pomalować je. Bez obaw – taka farba jest wodoodporna i nie zetrze się nawet podczas szorowania przy użyciu detergentów.

Co jeszcze można zmienić, by małymi kosztami poprawić wystrój wnętrza? W sypialni nowego charakteru pomieszczeniu doda przyklejenie naklejki ściennej. Jeśli masz stary brzydki parapet, możesz go okleić albo nałożyć specjalną obudowę ze sklejki. Parapet będzie wyglądał jak nowy bez wydawania mnóstwa pieniędzy i robienia bałaganu. Więcej wskazówek na temat tego, jak zrobić tani remont znajdziesz w artykule zamieszczonym na polskatimes.pl w artykule pt. „Tani remont wynajmowanego mieszkania„.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *