DOM Z PRZYSZŁOŚCIĄ nietypowy dom RTV

Kamery 360 stopni – domowe zastosowania

Nagrywanie materiału wideo w 360 stopniach to całkowicie nowa forma prezentacji treści, która ma kilka pożytecznych zastosowań dla domu. Kamery tego typu są dosyć młode na rynku, dlatego należy podchodzić do nich rozsądnie. Nie jest to dobry wybór dla początkującego fana filmowania. Zadaniem tej kamery jest stworzenie efektu całkowitej kontroli obrazu przez oglądającego. W związku z tym, że obraz jest nagrywany w 360 stopniach, nie ma żadnych martwych punktów co pozawala na obserwację miejsc do tej pory niedostępnych dla użytkownika.

Rodzinne rozmowy przez Skype

Pierwszym domowym zastosowaniem tego rodzaju kamer jest wideorozmowa. Teraz złapanie w obiektywie całej rodziny podczas rozmowy na skypie będzie banalnie proste. Każdy sam może przesuwać sobie obraz na boki by obejrzeć dana część ekranu. Nie wszystkie komunikatory działają z kamerami 360 prawidłowo. To stosunkowo nowa technologia, dlatego poza YouTube mało, który portal i program obsługuje prawidłowe wyświetlanie takie obrazu i sam format pliku. Wideorozmowy w dużej grupie z taką kamerą to czysta przyjemność.

Nowa jakość monitoringu mieszkania

kamera 360
źródło: http://foter.com

Kamery IT do monitorowania mieszkania to dobry sposób na przyłapanie złodzieja na gorącym uczynku. Zastosowanie kamery 360 w mieszkaniu pozwala na objęcie dużo większego kadru przy monitorowaniu pomieszczenia. Montując ją na środku sufitu możemy objąć cały salon i zahaczyć także o wejścia do innych pomieszczeń. To jeszcze nie wszystko ponieważ ten rodzaj kamery może okazać się nową generacją wideorejestratorów, które obecnie nie pokazują całej prawdy przy zdarzeniach drogowych odbywających się w martwych punktach obiektywu. Przy nagrywaniu w 360 stopniach dowody na popełnienie przestępstwa lub spowodowanie wypadku są jasne jak słońce. Dzięki tak szerokiemu obiektywowi nie musimy martwić się o zakup kilku kamer by objąć nimi inne części samochodu lub drogi.

Pamiętnik z wakacji VR

wirtualna
źródło: http://foter.com

Sprzedaż technologi VR (wirtualna rzeczywistość) będzie rosła. Tym samym kamera 360 może okazać się pierwszym urządzeniem do tworzenia własnych filmów dla gogli rozszerzonej rzeczywistości. Oglądając taki film w hełmie VR poczujemy się jakbyśmy byli świadkiem całego zdarzenia. Film z wakacji przestanie być tylko płaskim obrazem na prostokątnym ekranie. Stanie się realistyczny przynajmniej w formie wizualnej. Zamiast oglądać obraz z daleka będziemy w jego środku. Żeby otrzymać taką jakość obrazu, należy zaopatrzyć się w kamerę 4K 360 ponieważ niższe rozdzielczości posiadają zbyt mało pikseli i mogą po prostu wyglądać bardzo słabo. Obecnie nie ma narzędzi, które można by wykorzystać do przenoszenia filmów 360 na gogle VR. Myślę, że to kwestia roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *