Akcesoria remontowe Narzędzia narzędzia warsztatowe

Domowe skrzynki na narzędzia, gwoździe i śrubki

Narzędzia do użytku domowego mają to do siebie, że używa się ich raczej rzadko. Podczas wykańczania mieszkania czy remontu są eksploatowane pełną parą, a potem zalegają w piwnicy czy garażu. Nikt do nich nie zagląda, aż do dnia, kiedy coś się popsuje. Wtedy przypominamy sobie, że mamy taki młotek i takie śrubki, i nawet taśmę izolacyjną na pewno tez mamy, tylko gdzie?

przezroczysta skrzynka na narzędzia ze sklepu Jula
przezroczysta skrzynka na narzędzia ze sklepu Jula

Ludzki mózg tak już działa, że wyrzuca z pamięci informacje, które nie są potrzebne. Nie ma się co oszukiwać, że będziemy pamiętać, jakie narzędzia mamy, gdzie one leżą, i czy przypadkiem nie pożyczyliśmy ich komuś. Dlatego system ich przechowywania jest ważniejszy, niż organizacja dajmy na to kuchni, do której zaglądamy codziennie i jesteśmy na bieżąco.

Sklepy oferują przeróżne pojemniki na narzędzia. Przed zakupem oczywiście warto przejrzeć wszystko, co chcemy w nich zmieścić, pomierzyć, policzyć i dopiero udać się na zakupy.

Pojemniki mają przeróżną jakość i cenę. Wiadomo, że do zalegania w garażu nie są potrzebne profesjonalne skrzynki dla zawodowych monterów. To, co się sprawdza w domowej piwnicy, to przezroczyste pojemniki z dużą ilością przegródek. Warto mieć ich dwa rodzaje. Po pierwsze skrzynkę, w której będziemy przechowywać „grubsze” narzędzia, takie jak młotek, kombinerki, obcęgi czy śrubokręty. Dobrze, żeby była to tradycyjna skrzynka z uchwytem, aby można było ją nosić po domu jedną ręką.

Po drugie, warto mieć skrzynkę z małymi przegródkami na wszelakie śrubki, nakrętki i gwoździki. Tu lepiej sprawdzi się szeroka, jednopoziomowa, płaska skrzynka z wieczkiem niż plastikowa szafeczka z szufladkami. Kiedy podnosimy jedno wieko, mamy od razu wszystko na oku. Otwieranie wielu szufladek w poszukiwaniu głupiego gwoździka bywa okropnie irytujące.

skrzynka z przegródkami na gwoździe (sklep Jula)
skrzynka z przegródkami na gwoździe (sklep Jula)
Przeczytaj koniecznie:  Jak cyklinować parkiet?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *