rynek budowlany - aktualności

Jak inwestować w nieruchomości pod wynajem?

Wizja zarabiania na wynajmie kusi, ale i przeraża. Dlatego warto poznać najbardziej podstawowe zasady inwestowania na rynku nieruchomości, a dopiero później zgłębić temat czytając szczegółowe opracowania i analizy.

Rynek nieruchomości jest bardzo zmienny – ma to swoje zalety (jak możliwość szybkiego wzbogacenia się), jak i wady (ryzyko utraty części zainwestowanych pieniędzy). Inwestując w nieruchomość w myślą o wynajmowaniu ich i zarabianiu na tym, trzeba pamiętać o kilku najważniejszych zasadach. Podstawową z nich jest unikanie lokali, na które trudno znaleźć najemcę. Nieruchomość bez najemcy oznacza nie tylko brak przychodu z najmu, ale też obciążenie kosztem czynszu. Specjaliści od rynku nieruchomości podkreślają, że najbardziej płynne są mieszkania nieduże (kawalerki i dwupokojowe). Chociaż mają najwyższą cenę za metr kwadratowy, nie bez powodu są najpopularniejsze i najszybciej się sprzedają. Ponieważ są najtańsze w utrzymaniu, cieszą się największym popytem wśród najemców i prawie nigdy nie stoją puste

Wabikiem na klientów (czyli najemców) jest cena. I tu zdanie ekspertów jest jednomyślne – przyciąga niska cena. Analizy udowadniają, że opłaca się wynajmować taniej przez cały rok niż drożej ale tylko przez kilka miesięcy. Wbrew pozorom, lokalizacja nie ma aż tak wielkiego znaczenia. Większość osób szukających mieszkania do wynajęcia kieruje się ceną i jest ona dla nich ważniejsza niż to, gdzie nieruchomość się znajduje.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *