ekologia i oszczędność w domu

Piec na ekogroszek

Alternatywą dla tradycyjnych pieców węglowych lub gazowych centralnego ogrzewania są energooszczędne piece z automatycznym podajnikiem paliwa, opalane ekogroszkiem, opałem powstającym na bazie węgla kamiennego.

 

Piece te mogą być wykorzystywane do ogrzewania gospodarstw jedno i wielorodzinnych oraz obiektów komunalnych lub przemysłowych. Zaletą instalacji pieca z podajnikiem retorowym jest wysoka wydajność – na poziomie 80 – 85 %. Paląc ekogroszkiem obniżamy koszty zużycia energii cieplnej – o połowę w stosunku do pieców na gaz ziemny, a czterokrotnie w stosunku do pieców na olej opałowy. Piece z podajnikiem retorowym są także o 40 % tańsze niż tradycyjne rusztowe (Dane porównawcze pochodzą ze strony: http://www.zgoda.eu/?pl_ekogroszek,20).

Zaletą palenia ekogroszkiem jest niewielka ilość pracy wkładana w obsługę pieca. Musimy jedynie uzupełniać pojemnik na ekogroszek i czyścić popielnik co 3 – 5 dni. Nadmuchem i temperaturą w domu steruje mikroprocesor.

Piece opalane ekogroszkiem emitują również mniej gazów cieplarnianych i pyłów, dzięki temu nie tylko oszczędzamy pieniądze, ale także zmniejszamy ilość produkowanych zanieczyszczeń.

 

1 thought on “Piec na ekogroszek

  1. Ekogroszek brzmi dobrze, a przede wszystkim tanio… ja mam ogrzewanie gazowe i nie jestem zadowolony. Rachunki są takie, że zjadają całe oszczędności. Może faktycznie nadszedł czas, żeby przerzucić się na ekologiczny groszek?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *