ekologia i oszczędność w domu

Piec na ekogroszek

Alternatywą dla tradycyjnych pieców węglowych lub gazowych centralnego ogrzewania są energooszczędne piece z automatycznym podajnikiem paliwa, opalane ekogroszkiem, opałem powstającym na bazie węgla kamiennego.

 

Piece te mogą być wykorzystywane do ogrzewania gospodarstw jedno i wielorodzinnych oraz obiektów komunalnych lub przemysłowych. Zaletą instalacji pieca z podajnikiem retorowym jest wysoka wydajność – na poziomie 80 – 85 %. Paląc ekogroszkiem obniżamy koszty zużycia energii cieplnej – o połowę w stosunku do pieców na gaz ziemny, a czterokrotnie w stosunku do pieców na olej opałowy. Piece z podajnikiem retorowym są także o 40 % tańsze niż tradycyjne rusztowe (Dane porównawcze pochodzą ze strony: http://www.zgoda.eu/?pl_ekogroszek,20).

Zaletą palenia ekogroszkiem jest niewielka ilość pracy wkładana w obsługę pieca. Musimy jedynie uzupełniać pojemnik na ekogroszek i czyścić popielnik co 3 – 5 dni. Nadmuchem i temperaturą w domu steruje mikroprocesor.

Piece opalane ekogroszkiem emitują również mniej gazów cieplarnianych i pyłów, dzięki temu nie tylko oszczędzamy pieniądze, ale także zmniejszamy ilość produkowanych zanieczyszczeń.

 

1 thought on “Piec na ekogroszek

  1. Ekogroszek brzmi dobrze, a przede wszystkim tanio… ja mam ogrzewanie gazowe i nie jestem zadowolony. Rachunki są takie, że zjadają całe oszczędności. Może faktycznie nadszedł czas, żeby przerzucić się na ekologiczny groszek?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.