DOM Z PRZYSZŁOŚCIĄ inteligentne technologie w domu inteligentny dom RTV

Czy warto kupić telewizor typu SMART?

telewizor smart
źródło: pinterest

To, jak będzie się kształtował rynek telewizorów i sama telewizja zależy od nas konsumentów. Prędzej czy później telewizja połączy się z Internetem tak ściśle, że bez tych funkcji samo oglądanie programów będzie po prostu nudne. Potrafimy się przyzwyczaić do wielu rzeczy. Bardzo szybko przyzwyczailiśmy się do Internetu w naszych komputerach i smartfonach oraz do swobodnej komunikacji. Gdy zasmakujemy możliwości inteligentnych telewizorów trudno będzie nam bez nich żyć.

SMART do 1500 złotych!

telewizor smart
źródło: pinterest

To pułap cenowy, który przy polskich zarobkach jest najbardziej oblegany. Nie zaskoczę was pisząc, że telewizorów z funkcjami SMART w tej cenie jest naprawdę sporo. Model Philips LED 32 cale z Full HD, który testowałem poniżej kwoty 1500 złotych oferował bezproblemowe połączenie z internetem za pomocą tabletu czy smartfona. Dzięki temu mogłem obejrzeć film w pełnym HD na swoim telewizorze zamiast na małym ekranie urządzenia mobilnego. Działa to bardzo sprawnie pod warunkiem, że wasz tablet jest produktem markowym. Bardzo spodobał mi się przeceniony model LG 32LB5700. Oczarował mnie jego wygląd. Przede wszystkim bardzo cienka matryca, dwie podstawki metalowe, które utrzymują go stabilnie w miejscu i nie powodują bujania oraz cieniutka obwódka obudowy. Model ma aż 3 wejścia HDMI oraz nagrywarkę USB, czyli funkcję pozwalającą na zgrywanie obrazu na każdy przenośny pendrive bądź dysk zewnętrzny.

Powyżej 2000 złotych płacimy za jakość i wielkość obrazu

Jeżeli wasz domowy budżet pozwala na wydanie ponad dwóch tysięcy złotych na telewizor z technologią SMART to przygotujcie się na nowe technologie. Chodzi przede wszystkim o 3D oraz odświeżanie na poziomie 400+. Tak naprawdę technologia inteligentnego telewizora kończy się na funkcjach internetu, wifi, łączenia z urządzeniami mobilnymi oraz współpracy z telewizją. Nie ma znaczenia, czy zapłacicie 1500 czy 3000 złotych, dostaniecie niemal to samo. Możliwe, że funkcje będą działały szybciej i będą lepsze wizualnie, ale to tylko szczegół. Dokładnie 47-calowy model LG, wyposażony w kamerę do Skype’a oraz ultracienki wyświetlacz, kosztuje około 2500 złotych. Funkcje Smart są tutaj takie jak w tańszych modelach. Jednak dostajemy więcej oprogramowania typowo internetowego, obraz w 3D oraz 400 HZ odświeżania obrazu. Zapomniałbym o technologii ruchu, która pozwala sterować Internetem i funkcjami telewizora za pomocą ruchu. Prawdę mówiąc, 2500 złotych to nie tak dużo biorąc pod uwagę ceny z ostatnich dwóch lat. Wygląda na to, że rynek telewizorów idzie w dobrą stronę.

Przeczytaj koniecznie:  Niebezpieczne zjawiska atmosferyczne zagrożeniem dla domu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *