akcesoria agd Małe AGD

Ciśnieniowy, automatyczny ekspres do kawy – opis produktu marki Phillips

Ciśnieniowe ekspresy automatyczne to wyższa półka – są przede wszystkim bardzo wygodne i proste w obsłudze, łatwo też utrzymać je w czystości. Wydaje się jednak, że w porównaniu z malutkimi ekspresami kapsułkowymi czy kolbowymi ekspresami ręcznymi są drogie i duże. Ekspres Xsmall marki Phillips Saeco udowadnia, że dobry ekspres automatyczny nie musi być ani ogromny, ani drogi.

Ciśnieniowy ekspres do kawy Saeco Xsmall marki Phillips

Ekspres Xsmall to najmniejsze urządzenie posiadające wbudowany młynek do kawy. Ma zaledwie 42 centymetry głębokości, niecałe 30 centymetrów szerokości i 32,5 centymetra wysokości. Bez problemu zmieścimy więc ten model nawet w niewielkiej kuchni. Maszyna od Phillips Saeco ma mnóstwo zalet. Przede wszystkim jest to bardzo wygodny w obsłudze ekspres automatyczny. Dzieki ceramicznemu młynkowi, który mieli ziarna według naszych upodobań (stopień zmielenia można regulować), wystarczy nacisnąć przycisk i kawa gotowa. Czyszczenie jest banalnie proste, obsługa bardzo intuicyjna (a w razie wątpliwości można zerknąć do pokaźnej instrukcji zapisanej w pliku PDF). Ekspres może przygotować kawę w dwóch rozmiarach – od nas zależy pojemność, ponieważ obie wielkości można bardzo szybko zaprogramować pod kątem swoich upodobań czy wielkości posiadanych filiżanek.

Dużą zaletą zgrabnego Xsmall jest też system spieniania mleka Pannarello. Wystarczy trochę poćwiczyć i można dojść do perfekcji w przygotowywaniu caffe latte czy cappuccino. Wbrew temu co czytałam w opiniach innych użytkowników, nigdy nie miałam problemów z Pannarello: nic się nie wylewa, mleko wcale nie zachlapuje całej kuchni. Po użyciu wystarczy dokładnie przetrzeć końcówkę (najlepiej zanim resztki mleka wyschną). Wśród funkcji jest też podgrzewanie wody – bardzo przydatne gdy szybko potrzebujemy odrobiny gorącej wody.

Warto jednak pamiętać, że Xsmall ma też pewne wady. Przede wszystkim ze względu na młynek nie pracuje zbyt cicho. Hałas nie jest jednak zbyt uciążliwy, a ponieważ trwa naprawdę krótko mnie zupełnie nie przeszkadza. Minusem jest niewielki zbiornik na wodę, który w dodatku nie może być opróżniony do końca z powodu dość wysoko zamontowanego punktu pobierającego wodę. Wygląd i wykonanie ekspresu są poprawne, choć szybko nagrzewających się elementów plastikowych jest dość sporo.

Przeczytaj koniecznie:  Jaki oczyszczacz powietrza kupić dla alergika?

Podsumowując, Phillips Saeco zaproponował naprawdę zgrabny i praktyczny ekspres automatyczny w bardzo rozsądnej cenie. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które lubią dobrą kawę. Ze względu na mały pojemnik na wodę, Xsmall będzie wygodny dla jednej/dwóch osób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *