ekspresy do kawy Małe AGD

Ekspres kapsułkowy namiastką kawiarni?

Małe, zgrabne i wygodne w użyciu – ekspresy kapsułkowe cieszą się coraz większą popularnością. Pozwalają na przygotowanie kawy zaledwie w kilka sekund, zajmują naprawdę niewiele miejsca i są wyjątkowo wygodne w obsłudze. Czy jednak rzeczywiście z pomocą ekspresu kapsułkowego możemy w domowych warunkach przygotować kawę jak w kawiarni?

Ekspres kapsułkowy Nescafe Dolce Gusto
Ekspres kapsułkowy Nescafe Dolce Gusto. Wśród kapsułek także kawy z mlekiem (w proszku), czekolada do picia Milka oraz herbaty Twinnings.(źródło: www.krups.com.pl)

 

Ekspresy kapsułkowe mają sporo zalet. Przede wszystkim są świetnym wyborem dla osób, które nie piją dużo kawy lub lubią się nią delektować sporadycznie – intensywna eksploatacja bywa bowiem zabójcza dla niewielkiego urządzenia. Dużym plusem jest bardzo zgrabny kształt i niewielki rozmiar, dzięki którym ekspres kapsułkowy będzie doskonale pasować nawet do najmniejszej kuchni. Szeroki wybór kapsułek daje spore pole manewru przy wyborze kawy. Producenci oferują nie tylko kapsułki z różnymi rodzajami espresso, ale też z cappuccino, latte czy nawet z czekoladą lub herbatą.

nespresso delonghi
Ekspres Nespresso marki DeLonghi z pojemnikiem na mleko, dzięki któremu za jednym przyciskiem można przygotować kawę z mlekiem. 16 rodzajów kawy w kapsułkach, do tego okresowe edycje limitowane. (źródło: Pinterest)

Kapsułki mają jednak sporo wad. Przede wszystkim decydując się na ekspres jednej firmy, jesteśmy niejako skazani na określony rodzaj (lub markę) kawy, ponieważ kapsułki dostępne na rynku różnią się i pasują tylko do określonego typu ekspresów. Kapsułki nie są też ekonomicznym rozwiązaniem – jedna kawa kosztuje od 1 do nawet 2,50 zł, a przy klasycznym ekspresie na kawę mieloną koszt filiżanki jest kilkukrotnie niższy. Dodatkowo, kawa z kapsułki – mimo, iż hermetycznie zamknięta wiec zawsze świeża – nie wszystkim smakuje. Dlatego warto przetestować kapsułki w sklepie lub u znajomych, którzy je już mają, by przekonać się czy ten smak nam odpowiada.

Ekspres kapsułkowy Cafissimo od Tchibo
Ekspres kapsułkowy Cafissimo od Tchibo. Kapsułki tylko z espresso, ale dzięki dyszy do spieniania mleka można przygotować też kawę z mlekiem. ( www.tchibo.pl)

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *