DOM Z PRZYSZŁOŚCIĄ Małe AGD

Elektronika dla fana kawy z ekspresu

Konsumentów czarnego pobudzającego napoju na świecie są miliony. Nie mówię tutaj o coli ani pepsi a o kawie. Jej sposób przyrządzania oraz gatunki to szeroka tematyka, która doczekała się nawet profesjonalnego zawodu cenionego zwłaszcza w kawiarniach oraz restauracjach. Nie trzeba być wyedukowanym w tematyce picia i przyrządzania kawy by dogodzić swoim kubkom smakowym. Wystarczy do tego odpowiedni sprzęt elektroniczny, który ułatwia życie przede wszystkim osobom mającym niewiele czasu o poranku przed wyjściem do pracy.

Na początku było ziarno – młynki elektroniczne

młynek do kawy

Najtańszym gadżetem baristy amatora jest młynek elektroniczny. Standardowy model nożowy, który funkcjonuje na rynku od ponad 30 lat to wydatek poniżej stu złotych. Wśród ciekawszych modeli za tą cenę można wyróżnić markę Bosch i Delonghi. Dla gadżeciarzy z większą zawartością portfela polecam młynki żarnowe. Są nieco droższe ale także bardziej dopracowane wizualnie oraz skuteczniejsze w rozdrabnianiu najbardziej szlachetnych i twardych ziaren.

 

Ekspres ciśnieniowy – ręczny i automatyczny

ekspres do kawy ciśnieniowy
ekspres do kawy ciśnieniowy

Tak naprawdę wybór między tymi ekspresami to kwestia gustu oraz czasu. Jeżeli macie zapał do tworzenia ciekawych wzorów w spienionej kawie oraz swobodnego komponowania dodatków wybierzcie ekspres ręczny. W przypadku modeli ręcznych najwyższą półkę reprezentuje marka Delonghi. Zaraz za nią są tak naprawdę typowe dla elektroniki kuchennej marki od Electrolux po tańsze urządzenia marki Saeco. Automatyczny ekspres ciśnieniowy to oszczędność czasu i proste w obsłudze urządzenie dla amatora kawy. Ich ceny są znacznie wyższe od modeli ręcznych. Dzieje się tak ze względu na większą pojemność i ilość funkcji, którą musi zarządzać maszyna. Poniżej tysiąca złotych ekspresy tej klasy mogą być sporym zawodem dla smakosza małej czarnej. Firmy przodujące to identyczne marki jak w przypadku ekspresów ręcznych.

Ekspresy kapsułkowe, czyli błyskawiczna kawa

Przeczytaj koniecznie:  Wiercimy z największą mocą przebicia
ekspres kapsułkowy
pinterest

Trzeba powiedzieć sobie jasno, że ekspres na kapsułki to trochę rzecz dla leniwych. Smak oraz jakość trunku zależy od kapsułki oraz ekspresu. Sami nie mamy wpływu na to jak dobra wyjdzie nam kawa. Ten typ urządzenia jest również najtańszym w zestawieniu. Jest to poręczny mały ekspres ,który zmieści się w każdej kuchni oraz w bardzo krótkim czasie przyrządzi wybraną przez was kapsułkę z kawą. Najpopularniejszym urządzeniem tego typu jest model Krups Nescafe. Jego kształt znany jest chyba na całym świecie ponieważ promuje bardzo ciekawe rozwiązanie ergonomiczne łącząc wysoką jakość. Jego cena to 299 złotych czyli bardzo atrakcyjna suma w porównaniu z konkurencją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *