Dom DOM Z PRZYSZŁOŚCIĄ poradniki

Ciepłe noce i lepszy sen z elektroniką

spanie
źródło: https://pixabay.com/pl/

Dobry sen jest wtedy, gdy nic nas nie budzi w ciągu nocy a rano czujemy się wypoczęci. Spanie to regeneracja dla całego ciała. W tym czasie następują procesy, które nie mogłyby zostać uaktywnione w ciągu dnia. Dlatego należy zadbać o głęboki sen. Zwykle problemy zaczynają się gdy mamy dużo zmartwień na głowie lub mnóstwo myśli i planów. Ale dziś pomówię o innej rzeczy. Gdy temperatura pomieszczenia gwałtownie się zmienia także mamy problem z zaśnięciem. Upały a także mrozy sprawiają, że trudniej nam zasnąć.

Ciepłe łóżko z elektryczną poduszką i kocem

sen
źródło: http://naszeelektro.strefa.pl

Klasycznym rozwiązaniem przy ogrzewaniu się w łóżku jest zastosowanie termofora. Gorąca woda w gumowym termoforze może skutecznie zwiększyć komfort leżenia w łóżku nawet w bardzo zimne dni. Niestety nie jesteśmy w stanie zapobiec ucieczce gorąca i dosyć szybkiej redukcji temperatury. Tym samym elektryczna poduszka wygrywa, mimo iż nawet nie zacząłem jej jeszcze opisywać. Zasada działania elektrycznej poduszki jest bardzo prosta. Materiał zostaje nagrzany przez energię z gniazdka do temperatury jaką ustawimy. Nowoczesne poduszki mają kilka stopni regulacji. Są również bardzo bezpieczne ponieważ posiadają system czujników, który sam wie kiedy należy ją wyłączyć. Zapobiegamy tym samym przegrzaniu oraz przepięciu prądu. Odłączając kabel możemy ją nawet wyprać. W końcu nawet na niej z czasem zaczną gromadzić się bakterie czy roztocza. Te same właściwości posiadają koce elektryczne bardzo popularne na zachodzie i w USA. Kupicie je od stu złotych. Górna granica cenowa zwykle nie przekracza dwustu złotych.

Monitoring snu

elektronika
źródło: http://blog.bazatelefonow.pl/

W idealnym świecie każdy kto kładzie się spać śpi tak długo by się zregenerować i tak krótko by mieć więcej czasu w ciągu dnia. Czy tylko w idealnym świecie jest to możliwe? Nie do końca ponieważ urządzenia monitorujące nasz sen i mające wpływ na jego „głębokość” istnieją i mogą być używane przez każdego. Inteligentne opaski przełamują barierę aktywności fizycznej i zaczynają żyć w symbiozie ze swoim właścicielem. Jeżeli nie zdejmiecie ich w nocy o poranku dostaniecie informacje o tym jak przebiegał wasz sen. Mając te dane można upewnić się o tym, że coś jest nie tak. Gdy sen jest często przerywany lub zbyt płytki trzeba odnieść się do swojego stylu życia. Zmienić nawyki późnego chodzenia spać lub na przykład jedzenia przed samym snem. Bardziej zaawansowane opaski z systemem android lub IOS mają aplikacje, które zinterpretują te wyniki podając wam prawdopodobne rozwiązanie problemu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.