Kuchnia

Eleganckie i nowoczesne dzbanki do kawy i herbaty

Spożywanie posiłku, picie kawy czy herbaty w towarzystwie rodziny, przyjaciół i ważnych dla nas osób ma nie tylko charakter jednoczący wokół jednego stołu, ale pozwala odnaleźć spokój, zrozumienie i wspólne spędzanie ze sobą wolnego czasu. Wyrazem szacunku dla gości jest podanie smacznych potraw, piękne nakrycie stołu i elegancka porcelanowa zastawa czy serwis do kawy.

To właśnie popołudniowa kawa i herbata, w towarzystwie deserowych słodkości, podana na pięknej porcelanie podkreśli wyjątkowość wspólnie spędzonych chwil. Również spotykając się z przyjaciółką w restauracji czy kawiarni oczekujemy eleganckiego podania kawy.

Spis treści

Historia porcelanowego dzbanka…

Pierwsze czajniki do parzenia herbaty przybyły do Europy oczywiście z Chin, około 1500 roku, czyli długo po tym, jak zaczęto pić herbatę. Zbudowane były z plastycznej i trzymającej ciepło czerwonej gliny, która podczas wypalania, dzięki dużej zawartości kwarcu i miki pokrywała się naturalną glazurą.

Przez wieki dzbanuszki do parzenia herbaty zmieniały swoje kształty i wzory. Dzbanki najczęściej były małych rozmiarów, okrągłe lub w kształcie gruszki z prostym, krótkim dzióbkiem. Ozdabiano je kwiatami, herbami rodów, jednak te najpopularniejsze, również w dzisiejszych czasach, kryją w sobie wpływ dalekiego wschodu.

Dzbanek porcelanowy do herbaty
fot. sklep.maxwellandwillams.pl

Oryginalne dzbanki dzisiaj

Wybór dzbanków do kawy i herbaty jest bardzo bogaty. Od wymyślnych kształtów po równie wyjątkowe printy i wzory. Całe serwisy kawowe mogą być swobodnie uzupełniane dodatkowymi elementami, które łącząc się stanowią stylistyczną całość. W ozdabianiu porcelany odzwierciedlana jest wielokulturowość europejska.

Większość miłośników herbaty i kawy wybiera jednak klasyczne kształty elementów serwisu. Dzbanek jest raczej pękaty, o nisko osadzonym dzióbku, co ułatwia parzenie i nalanie naparu. W eleganckich restauracjach spotkamy się z najwyższej jakości porcelaną utrzymaną w kolorze perły ze złotymi akcentami lub w odcieniach pudrowego różu i zdobieniami w stylu vintage. Osoby kochające wyjątkowy design i dokładne wykonanie docenią inwestycję w porcelanę najwyższej jakości.

Przeczytaj koniecznie:  Garnki emaliowane RIESS - gotowanie z duszą!

Świat porcelany Maxwell and Williams

Nowoczesną i elegancją porcelanę znajdziesz w ofercie marki Maxwell and Williams. Od 2006 roku możemy nabyć ją w Polsce. Zastawy można kompletować dowolnie według własnych potrzeb. Uzupełnieniem są kubki, filiżanki, dzbanki, miski, półmiski, patery do deserów oraz niezliczone akcesoria.

Projektantami porcelany są znani na świecie artyści, którzy tworzą kolekcje z pasją, miłością do sztuki, hołdując aktualnym trendom w designie. Każdy miłośnik, kolekcjoner mistrzowsko wykonanej porcelany chciałby posiadać w swoich zbiorach produkty Maxwell and Williams, które są także idealnym prezentem okolicznościowym dla ukochanej osoby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *