AGD Małe AGD odkurzacze

Polerowanie podłogi o dużej powierzchni bez użycia mopa

Z szacunku dla wolnego czasu, pieniędzy i kręgosłupa, sprzątanie dużych powierzchni płaskich mopem powinno być wpisane do księgi zawodów zakazanych przez lekarzy i psychologów. Supermarkety, galerie handlowe, kluby fitness i urzędy miejskie dawno zrezygnowały z tej metody czyszczenia podłóg. Jeżeli wasze mieszkanie posiada dużą powierzchnię, w której nie ma dywanów i podłóg wykładzinowych, to warto zainwestować w urządzenie, które ułatwi mycie posadzki lub całkowicie uwolni was z tego obowiązku.

Roboty mopujące

polerki
Źródło: http://foter.com/

Roboty do odkurzania pojawiły się pierwszy raz w programach telewizyjnych o tematyce gadżetów dla domu i elektroniki użytkowej. Przyjęto je z dużym entuzjazmem, ponieważ kto o zdrowych zmysłach lubi spędzać wolny czas na sprzątaniu? Skoro „inteligentny” robot może zrobić to za nas, dlaczego go nie kupić? Pewnie dlatego, że pierwsze egzemplarze dysponowały inteligencją kuli bilardowej, która odbija się od band, dopóki nie straci pędu. Dokładność, czas pracy, cena i zużycie energii przemawiały na ich niekorzyść. Obecnie mają więcej miłośników, ze względu na dopracowanie czujników i funkcje mopowania. Czyszczenie parkietu na mokro w średniej cenie 1500 złotych to niewiele. Wewnątrz robota mieści się 300 ml wody. Odkurzacz jest w stanie objąć swoim zakresem 200 m2 powierzchni, którą czyści przez 120 minut. To niewątpliwie opcja przyszłości, dla małych i średnich mieszkań.

Profesjonalne urządzenia do ręcznego polerowania

polerki karcher
Źródło: http://foter.com/

Wydajne polerki ręczne to narzędzia do pracy na pełen etat. Wydajność elektrycznego silnika pozwala na czyszczenie 900 m2 posadzek, co daje średnią wielkość sali gimnastycznej. Gdyby nie cena, byłyby nieocenionym urządzeniem do polerowania podłóg w domu. Chociaż w przeliczeniu na roboczogodziny, po około 3 latach od zakupu sprzęt zwróciłby swoją cenę. Jeżeli prowadzicie małą gastronomię, sklep spożywczy, duże biuro lub osiedlowy klub fitness, to Karcher ma w swoim asortymencie stosowny model urządzenia o idealnych gabarytach. Alternatywą są polerki typu rydwan, ale tak duże urządzenie sprawdzi się i zwróci koszt zakupu tylko w dużych przestrzeniach supermarketów lub galerii handlowych.

Urządzenia 3w1 i czyszczenie parą

Urządzenia sprzątające 3w1 to nic innego jak połączenie mopa, szczotki do dywanów i standardowego odkurzacza. Ich największą zaletą jest konstrukcja, która pozwala na utrzymanie prostych pleców podczas sprzątania. Długa rączka z zamontowanym pośrodku systemem ssącym oraz zbiornikiem na wodę i śmieci przyjęła się w Stanach Zjednoczonych lepiej niż typowy odkurzacz z długą rurą. W Polsce sprzęt do czyszczenia podłóg 3w1 nie zdobył dużej popularności ze względu na cenę i słaby marketing. Teraz jest jedną z alternatyw dla mopa i klasycznego odkurzacza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *