BUDOWA I REMONT Chemia budowlana podłogi

Czym malować drewniane podłogi?

Drewniane podłogi ładnie prezentują się nie tylko w klasycznych, ale również w nowoczesnych wnętrzach. Żeby na długo zachowały swoje naturalne piękno, należy pamiętać o ich właściwym zabezpieczeniu. Na rynku istnieje wiele środków do impregnacji drewna, ale do podłóg najczęściej i najchętniej wybierane są lakiery. Wśród wielu oferowanych środków do malowania drewnianej podłogi warto postawić na lakier akrylowy Domalux.

Drewniana podłoga w salonie
Drewniana podłoga w salonie

Lakier akrylowy do drewna Domalux sprzedawany jest w puszkach o pojemności 1 litra. Najlepiej nanosić na drewno dwie warstwy lakieru. Wtedy powłoka jest na tyle szczelna, że dobrze zabezpiecza podłogę. Wydajność puszki lakieru Domalux przy jednej warstwie wynosi do 10 m². Lakier do drewna Domalux jest nowoczesnym lakierem akrylowym. Opracowany został z wykorzystaniem nanotechnologii, tzn. technologii tworzenia struktur z cząsteczek o rozmiarach na poziomie pojedynczych atomów. Dzięki wykorzystaniu nanotechnologii lakier akrylowy do drewna Domalux tworzy cienką, jednolitą i szczelną powłokę. Poza tym lakierowa powłoka jest trwalsza i znacznie bardziej odporna na uszkodzenia mechaniczne niż w przypadku zwykłego lakieru.

Lakier akrylowy Domalux bezbarwny 1l
Lakier akrylowy Domalux bezbarwny 1l

Lakier akrylowy do drewna Domalux jest przezroczysty, bezbarwny. Można nim malować nie tylko drewniane podłogi, parkiety, ale również drewniane meble, boazerię, drewniane i drewnopochodne przedmioty stosowane wewnątrz pomieszczeń nienarażonych na działanie wody i innych agresywnych mediów. Lakier do drewna Domalux jest przeznaczony do wszystkich rodzajów drewna. Dodatkową zaletą tego lakieru akrylowego jest jego ekologiczność. Jest bezzapachowy i bardzo szybko schnie – do sześciu godzin po pomalowaniu. Ze względu na cechy ekologiczne polecany jest do malowania drewna w szpitalach, żłobkach, przedszkolach, szkołach i pomieszczeniach mieszkalnych.

Lakier można nanosić na drewniane powierzchnie pędzlem, wałkiem albo za pomocą natrysku. W zależności od liczby naniesionych powłok oraz od sposobu wykończenia uzyskany wygląd powłoki charakteryzuje się wysokim połyskiem, który znakomicie podkreśla strukturę drewna lub subtelnym półmatem, który wydobywa naturalny urok lakierowanej powierzchni. Szczegółowe informacje o lakierze Domalux oraz jego cenę można poznać, wchodząc na stronę marketu budowlanego NOMI.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.