BUDOWA I REMONT Materiały budowlane podłogi

Luksusowe podłogi winylowe

Pamiętacie podłogi winylowe, które 30 lat temu układano w blokach z wielkiej płyty? Zapomnijcie o nich! Współcześnie produkowane podłogi winylowe mają charakter elastycznych paneli lub płytek podłogowych i doskonale imitują naturalne materiały, takie jak: drewno, kamień, beton czy ceramikę. Stanowią idealne rozwiązanie aranżacyjne dla różnego rodzaju wnętrz – zarówno nowoczesnych, jak i tradycyjnych. Są bardzo dobre dla alergików i dzieci. Nadają się do mieszkań z ogrzewaniem podłogowym.

Podłoga winylowa imitująca drewno
Podłoga winylowa imitująca drewno

Nowoczesna podłoga winylowa wyglądająca jak naturalne drewno
Nowoczesna podłoga winylowa wyglądająca jak naturalne drewno

Obecnie luksusowe podłogi winylowe są popularną formą pokrycia posadzki. Są atrakcyjną propozycją zwłaszcza dla dotychczasowych zwolenników paneli laminowanych. Do głównych plusów podłóg winylowych należą:

  • dobra relacja ceny do jakości,
  • duża odporność na intensywne użytkowanie,
  • komfort użytkowania dzięki elastycznej warstwie wierzchniej,
  • niewielka grubość produktu umożliwiająca łatwy remont.

Nowoczesna podłoga winylowa pokryta jest trudno ścieralną warstwą ochronną, dlatego jest wytrzymała i wodoszczelna. Dzięki doskonałemu odwzorowaniu struktur drewna, kamienia, betonu czy innych materiałów stwarza wiele możliwości wykreowania oryginalnego wnętrza, a specjalnie tłoczone powierzchnie nadają podłodze naturalny wygląd. Można po niej chodzić boso bez poczucia dyskomfortu, bo jest zawsze ciepła i przyjemna w dotyku. Jej dodatkową zaletą jest łatwość utrzymania w czystości. Brud na podłodze winylowej osadza się powierzchniowo, dlatego łatwo go usunąć. Wystarcza zwykłe odkurzanie i przetarcie wodą z użyciem środków pielęgnacyjnych. Podłoga winylowa nie wymaga specjalnej konserwacji. Świetnie nadaje się do łazienki lub kuchni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *