AGD Małe AGD

Multifunkcjonalne żelazka przyszłości

multifunkcjonalne żelazka

Urządzenia do prasowania ubrań są pod ścianą. Wymyślono już chyba wszystko co można dodać do żelazka. Jego futurystyczny wygląd oraz coraz bardziej zaawansowane funkcje sprawiają, że najbliżej mu do domu przyszłości ze wszystkich małych urządzeń agd. Co ciekawe niewielu domowników takie nowoczesne żelazko posiada. Zdarzają się nawet domy, w których są jeszcze modele typowe dla czasów PRL. Nie dziwi mnie to wcale ponieważ dawne konstrukcje były bardzo solidne i wysokie jakościowo. Jednak nie posiadały tego w co dziś zaopatrzone są nowoczesne żelazka. Chodzi o funkcje, które pozwalają dobrze wyprasować ubrania nawet mężczyznom kompletnie zielonym w tego typu czynnościach domowych.

 

Niezniszczalny i pełen funkcji Sensixx’x marki Bosch

żelazko Bosch

Masz do wydania niemałą sumkę pieniędzy i chcesz przeznaczyć je na niezniszczalne i wypasione żelazko? Da się zrobić! Model marki Bosch o nazwie Sensixx’x DI90 to najwyższa półka cenowa ale także pod względem możliwości. Pytanie jest jedno, co ma to żelazko czego nie ma konkurencja w podobnej cenie? Jest kilka rzecz, które faktycznie sprawiają, że konkurencja wypada na nieco gorszą. Chodzi przede wszystkim o filtr antywapienny, który chroni urządzenie przed twardą wodą i zbierającym się kamiennym osadem. To bardzo istotne ponieważ po około roku regularnego używania jakość wypuszczanej pary oraz możliwości energetyczne spadają ze względu na blokadę układów nadmiarem kamienia z twardej wody. Druga funkcja a raczej parametr techniczny to moc 3200 W, czyli największa dostępna na polskim rynku. Ta moc odpowiada za bardzo szybką gotowość do pracy oraz możliwość prasowania nawet bardzo twardych tkanin. Urządzenie wyposażone jest także w funkcję ECO oraz samoczyszczenia za pomocą pary.

Tanio, ale wciąż nowocześnie

rowenta da 151

Załóżmy, że budżet ogranicza nas znacząco a do wydania mamy jedynie 150 złotych. To kwota w sam raz na nowoczesne żelazko. Nie będzie miało takich wodotrysków jak opisany wyżej Bosch ale nie odstaje od niego aż tak bardzo. Ekonomiczny Zelmer Navigator o mocy 2000 W jest świetnym wyborem dla każdej pani domu. Ze względu na brak filtra twardej wody lepiej ją wcześniej pozbawić nadmiaru kamienia. Funkcje takie jak spryskiwacz wody oraz pionowy wyrzut pary to standard nawet w tanich modelach. Zelmer ma nawet funkcję samoczyszczenia jak jego droższy konkurent. Duże pozytywne zaskoczenie zrobiła na mnie marka Rowenta modelem DA151. Mimo, iż posiada tylko dwie funkcje takie jak ustawienie temperatury oraz pionowy wyrzut pary przyciąga do siebie potencjalnych kupujących. Wszystko zawdzięcza aspektowi wizualnemu. Takie żelazko to atrakcja nawet dla gości ponieważ jest to model nietypowy i najbardziej futurystyczny z opisywanych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.