AGD lodówki

Możliwości lodówek side by side

Lodówka, której nie powstydziłby się żaden lokal gastronomiczny (źródło:pinterest)
Lodówka, której nie powstydziłby się żaden lokal gastronomiczny (źródło:pinterest)

Lodówki dzielone na dwie części, jedną specjalnie do chłodzenia, drugą zaś do zamrażania, dostępne są od lat. Zazwyczaj przestrzeń do zamrażania jest dużo mniejsza. Stworzenie lodówki mającej identyczne powierzchnie użytkowe do różnych typów produktów spożywczych było kwestią czasu. W Polsce są one znane jako lodówki side by side. Ich szerokość jest znacznie większa od tradycyjnej chłodziarki. Funkcje, jakie można w niej znaleźć również świadczą o wysokiej jakości produktów, który znajduje zastosowanie nie tylko w domu, ale także w lokalach gastronomicznych.

 

 

Charakterystyczne cechy lodówek side by side to nie tylko specyficzny wygląd i podział na dwie pionowe strefy. Na drzwiach lodówki znajduje się panel z wyświetlaczem pokazujący temperaturę w konkretnej strefie oraz informacje takie, jak data i godzina. Im droższy i nowocześniejszy sprzęt tym lepszy wyświetlacz z większą ilością szczegółów. Niezwykle przydatną opcją zwłaszcza w wakacje jest wbudowany przedni dystrybutor zimnej wody. Funkcje takie jak „No Frost” oraz oświetlenie LED dodatkowo wpływają na oszczędność oraz bardzo mały wkład własny w utrzymanie dobrego stanu użyteczności sprzętu.

Lodówka side by side (źródło:pinterest)
Lodówka side by side (źródło:pinterest)

Czy klasa energetyczna robi różnicę?

Żeby odczuć różnicę w poborze prądu nowej lodówki wystarczy porównać rachunki za energię elektryczną. Jednak dużo będzie zależało od tego, jaką wcześniej lodówkę posiadaliście. Jeżeli jej klasa energetyczna była gorsza niż oszczędne „A” to różnica powinna być widoczna gołym okiem. Dostępne w sklepach modele chłodziarko-zamrażarek występują w czterech klasach energetycznych. Wszystko zaczyna się do „A”, która sukcesywnie dostaje jednego plusa świadczącego o jeszcze większej oszczędności energii. Najwyższa z możliwych klasa A+++ jest najlepszym wyborem na dzień dzisiejszy. Oczywiście lodówka mająca dwa lub jedynie jednego plusa także zużyje mniej prądu, jednak wyniki nie będą aż tak spektakularne. Warto zwracać uwagę także na funkcje „ECO” pojawiające się w różnych urządzeniach AGD. Dają one jeszcze większe możliwości oszczędzania przy zwykłym użytkowaniu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *