AGD lodówki zdrowy dom

Lodówki side by side dla wymagających rodzin

lodówka side by side częściowo wypełniona produktami

Duża lodówka była kiedyś symbolem dobrobytu. Teraz duża lodówka symbolizuje wygodę przechowywania większej ilości żywności i duże wymagania wobec samej pracy urządzenia. Lodówka dwudrzwiowa to nie nowość a produkowany od wielu lat sprzęt o dużej pojemności i dodatkowej funkcjonalności. Trudno w niej o chaos, ponieważ posiada jeszcze lepiej rozłożone półki i szuflady. Jakie są jej najważniejsze elementy konstrukcyjne i jakie jeszcze zalety ze sobą niesie?

Część przeznaczona do chłodzenia

lodówka lg side by side ze specjalną przestrzenią chłodzenia sterowaną smartfonem

Chłodziarka jest pojemniejszą częścią lodówki side by side (http://www.lg.com/pl/lodowki)  ze względu na prostą zależność produktów spożywczych, które przechowujemy do kilku dni, a następnie zjadamy. Ta część urządzenia została w ostatnich latach rozwinięta o nowe funkcje wydłużające czas przydatności do spożycia warzyw, owoców i pakowanej żywności. Każdy producent ma swoje patenty na wydłużanie tego czasu. Lodówki firmy LG korzystają z programu Smart Diagnosis wprowadzony w roku 2014. Używając smartfona możemy uzyskać wszystkie informacje diagnostyczne o naszym urządzeniu. Najważniejszą innowacją, którą przeszły lodówki każdego typu jest zredukowanie szadzi i lodu. Nowoczesne lodówki no frost nie mają problemu z nadmiarem lodu i nie wymagają rozmrażania. Umieszczone w chłodziarce owoce i warzywa otrzymały jeszcze inną funkcję, która wpływa na ich świeżość i nie niszczy wnętrza lodówki. Chodzi o specjalne przegródki, które zatrzymują skraplającą się wilgoć. Tym samym owoce i warzywa pozostają suche.

Lewa strona dla zamrażarki

srebrna lodówka side by side

Przyjęło się, że po lewej stronie zawsze znajduje się zamrażarka. Każda lodówka side by side ma po tej stronie nieco węższe drzwi (lub identycznej wielkości), które kryją zarówno półki i szuflady do zamrażania żywności, jak i pojemnik na wodę, z której wykonane będą kostki lodu. Po lewej stronie lodówki znajduje się bowiem kostkarka oraz kranik dla zimnej wody do picia. To rozwiązanie nie jest konieczne, ponieważ istnieją modele bez niego. Jednak producenci w ponad 90 procentach wypuszczają lodówki z kostkarką w standardzie.

Słyszałeś o kompresorze liniowym?

Chłodziarkozamrażarki klasy A ++ i wyższej mogą posiadać nowoczesny kompresor liniowy, który zmniejsza zużycie energii, jest cichszy od klasycznego i utrzymuje stabilną temperaturę wewnątrz lodówki. Oznacza to, że temperatura między włączonym a wyłączonym urządzeniem ma mniejsza różnice niż w przypadku starych rozwiązań technologicznych. Wynosi średnio 0,9 stopnia różnicy. Czy trzeba szukać lodówki z nowym kompresorem? Tak, jeżeli chcesz płacić mniej za prąd, utrzymać jedzenie dłużej świeże i otrzymać nawet 10 lat gwarancji na części mechaniczne.

Przeczytaj koniecznie:  Pralka przyszłości od Samsunga

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *