BUDOWA I REMONT Łazienka Materiały budowlane Ściany

Pomysły na małą łazienkę w bloku

Mała łazienka nie musi być zmartwieniem jej właścicieli. Z myślą o takich łazienkach śpieszą firmy produkujące ceramikę łazienkową. Niewielkie rozmiary nie zawsze są równoznaczne z tym, że łazienka nie będzie funkcjonalna i przestronna. Niejednokrotnie klienci kupujący nowe mieszkania w blokach, wyposażający łazienki, spotykają się z niewielką przestrzenią, którą muszą zagospodarować wszystkimi potrzebnymi elementami. Często zdarza się, że oprócz takich rzeczy jak umywalka, miska sedesowa czy bidet, chcą też zainstalować kabinę prysznicową albo wannę czy nawet pralkę. Wtedy trzeba sięgnąć po produkty przeznaczone do małych pomieszczeń. Jak urządzić małą łazienkę?

Mała łazienka
Aranżacja małej łazienki

Na rynku jest mnóstwo serii, zarówno ekonomicznych, jak i z wyższej półki cenowej, przeznaczonych do zagospodarowania niewielkich powierzchni w przyjemny i przede wszystkim funkcjonalny sposób. Dobierając produkty do małej łazienki, mamy możliwość skompletowania niestandardowych rozwiązań, które ułatwią nam utrzymanie pomieszczenia w porządku. Przede wszystkim warto zainwestować w małe umywalki. Mała umywalka to nie tylko niewielka na szerokość, czyli 45-50 cm, ale również dużo mniej odstająca od ściany, czyli płytsza. Inna kwestia to krótkie miski sedesowe. Istnieją też ergonomiczne rozwiązania narożne.

Łazienka bez okna
Mała łazienka bez okna
Łazienka w bloku
Niewielka łazienka w bloku

W przypadku wanien warto zdecydować się na asymetrię, natomiast w odniesieniu do kabin prysznicowych, warto wybrać taką, która ma drzwi przesuwne, co pozwoli oszczędzić nam wiele cennego miejsca. Małe jest piękne. Trzeba zadbać o każdy szczegół – baterie łazienkowe (tutaj), dozowniki na mydło, ręczniki. Warto pamiętać jednak, by małych przestrzeni nie przytłaczać niepotrzebnymi dodatkami. Im mniej, tym lepiej. Lepiej wybierać meble o lekkim wyglądzie. Jasny kolor, lakierowane fronty i podświetlenia LED powiększą optycznie łazienkę oraz nadadzą aranżacji ciekawszej formy. Metalowe i chromowane elementy rozświetlą dodatkowo łazienkę i będą pomysłowym elementem dekoracyjnym. Nie zawsze niewielka przestrzeń musi być kłopotliwa w urządzeniu. Niejedna mała łazienka potrafi konkurować z prawdziwym SPA. Przemyślany dobór elementów i gustowne ich skomponowanie to sekret pięknej łazienki w każdym mieszkaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *