BUDOWA I REMONT

Pomysły na ogrodowe ogrodzenia

Ogrodzenie w ogrodzie jest tak samo ważne, jak ogrodzenie działki. Czym najlepiej oddzielić od siebie poszczególne części ogrodowej przestrzeni? Najczęściej wybierane są ogrodzenia drewniane. W markecie budowlanym NOMI można znaleźć szeroką ofertę drewnianych ogrodzeń. Do wyboru są m.in. płoty pełne i ażurowe, rolbordery czy palisady.

Ogrodzenie drewniane
Ogrodzenie drewniane

Ogrodzenie drewniane z ażurowym elementem
Ogrodzenie drewniane z ażurowym elementem

Największą popularnością cieszą się płoty pełne, zbudowane z impregnowanego drewna. Jedno przęsło płotu ma zazwyczaj 180 cm długości. Dzięki pełnemu zabudowaniu płoty zapewniają całkowitą dyskrecję i zwiększają poczucie prywatności. Nadają się np. do odgrodzenia części ogrodu z basenem. Płoty pełne mogą być wykończone łukiem lub prosto.

Jeżeli zależy nam na naturalnej, rustykalnej aranżacji ogrodu, warto pokusić się o postawienie drewnianego płotu sztachetowego. Do oddzielenia rabat i grządek od trawnika posłużyć może drewniany rolborder. Drewniane, impregnowane rolbordery bardzo ładnie wyglądają jako obrzeża trawnikowe lub do wytyczania ścieżek w ogrodzie. Długość jednego rolbordera wynosi 100 cm.

Jako ogrodzenie drewniane, ale też jako element wystroju działki z pewnością posłużą pełne płoty łączone w górnej części z ażurowym elementem dekoracyjnym. Ciekawą propozycją ogrodzenia drewnianego do ogrodu jest płot pleciony. Takie lamelowe ogrodzenie drewniane nie tylko zapewnia prywatność i osłania przed wiatrem, ale również tworzy klimat ogrodowej przestrzeni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *