Dom

Odpoczynek w ogrodzie bez grama elektroniki

http://www.pinterest.com/pin/311733605429279044/
http://www.pinterest.com/pin/311733605429279044/

Jeszcze przynajmniej 2 miesiące będziemy musieli poczekać na pogodę pozwalającą posiedzieć nam w ogrodzie. W marcu może, ale nie musi rozpocząć się wiosna, która powoli będzie przynosić do polski kolory a z czasem coraz wyższe temperatury. W maju można liczyć już na ciepłe dni i mnóstwo słońca. Spędzanie czasu na dworze stanie się wtedy jednym ze sposobów na zdrowsze życie i więcej energii psychicznej i fizycznej. Żeby umilić sobie odpoczynek nie zaburzając go polecam odstawić elektronikę. A finanse jakie możecie przeznaczyć na odpoczynek w ogrodzie wydać na inne nowoczesne i przydatne przedmioty, o których zaraz powiem.

Relaks – nowoczesne meble ogrodowe

Jeżeli czyta to jakiś wędkarz dobrze zdaje sobie sprawę z tego jak zmieniły się meble ogrodowe w ostatnim czasie. W przypadku wędkarzy mamy podobną ewolucję sprzętu. Siedziska, fotele a nawet leżaki są teraz dostępne w niemal każdym sklepie wędkarskim. I nie są to żadne małe i słabo wytrzymałe produkty a drogie i naprawdę mocne meble o wysokim stopniu wygody. W przypadku mebli ogrodowych do wypoczynku jest podobnie. Co powiecie na bujany leżak dla jednej osoby z własnym daszkiem ochronnym? Takie rzeczy są już dostępne i trzeba przyznać wyglądają bardzo nowocześnie. Przemyślana trwała konstrukcja oraz różne warianty ustawień zapewniają świetny odpoczynek w ciepłe dni na dworze. Do tej pory sprzedawano głównie ogrodowe huśtawki wieloosobowe, ale teraz można kupić je dla jednej osoby ze specjalnie wyprofilowanym leżakiem.

Więcej światła bez prądu

http://www.pinterest.com/pin/351562314635347076/
http://www.pinterest.com/pin/351562314635347076/

Ktoś mógłby teraz napisać „co to za dom z przyszłością bez prądu?”. Nowoczesny znaczy przemyślany i szanujący ekologię. W ogrodzie wcale nie trzeba instalować typowego oświetlenia opartego na żarówkach. Wystarczy skorzystać z technologii LED oraz solarów by oświetlić większość ścieżek na podwórku. Ale to nie wszystko ponieważ szczególnie polecam powrót do przeszłości i wykorzystanie lamp oleinowo-parafinowych. Olej w ilości 0,5 litra kosztuje około 6 złotych. Pali się dosyć długo i spokojnie wystarczy na długi wieczór ze znajomymi w altance. Poza tym światło palonego ognia jest o wiele zdrowsze dla oczu. Dobrym pomysłem może być instalacja kilku pochodni bambusowych. Kosztują niewiele a dają podobny efekt do LED-ów jeśli chodzi o rozświetlanie chodnika.

Grill tylko tradycyjny

http://www.pinterest.com/pin/78320480995366301/
http://www.pinterest.com/pin/78320480995366301/

Co prawda to prawda, nie można zastąpić grillowania na prądzie czy gazie standardowym ogniem palonego węgla i drzewa. Nawet pomijając kwestie zdrowotne, które można kontrolować. Najbardziej uniwersalny będzie grill na kółkach z dwoma rusztami i półkami po bokach. Nie trzeba będzie męczyć się podczas przerzucania czy doprawiania mięsa oraz szaszłyków warzywnych. Wszystkie rzeczy będą zawsze pod ręką. Poza tym bardzo istotna staje się mobilność oraz dosyć mała waga produktu. Modne w ostatnich latach grille żeliwne faktycznie są bardzo trwałe i wręcz niezniszczalne. Ale ich duża waga i nieporęczność sprawiają, że mało kto decyduje się zabierać je ze sobą na wakacje poza domem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *