OGRÓD

Wieczorny odpoczynek w ogrodzie

Relaks w ogrodzie i grill elektrycznyPrzy aranżowaniu miejsc odpoczynku na balkonie lub tarasie uwzględnia się szereg czynników, mających zapewnić komfortowe warunki relaksu. Gdy jednak odpoczywamy przede wszystkim wieczorem, trzeba spojrzeć na projekt zupełnie innym okiem. Należy wówczas dobrać inne rośliny, inne dekoracje, wykorzystać inne kolory, a nieraz inaczej ustawić krzesła i stoliki.

Relaks w ogrodzie

Lampiony ogrodowe - w takiej atmosferze można spokojnie grillować z przyjaciółmi
Lampiony ogrodowe

Aranżując ogród na wieczór, opłaca się na przykład wybrać gatunki jednoroczne o kwiatach w kolorze pastelowym lub białym, bowiem magia ich kolorów ujawnia się właśnie po zmroku. Podczas gdy ciemne kwiaty znikają gdzieś w tle, smagliczki, białe odmiany niecierpka, werbeny i petunie pozostają widoczne jeszcze przez długi, długi czas. Również rośliny pojemnikowe, takie jak jaśminowiec, cytrusy lub złocienie, są idealnymi elementami wystroju miejsc do popołudniowo-wieczornego wypoczynku. To samo można powiedzieć o białych płomykach i różach, które rozwijają się pomyślnie nie tylko na rabatach, ale i w doniczkach. Wiele roślin pachnie najsilniej właśnie w godzinach wieczornych. Do takich okazów należą tytoń ozdobny, heliotrop i bieluń.

Grill
Grill elektryczny; źródło: tefal.pl.

Nieodzownym elementem dekoracji wieczornego miejsca odpoczynku są świece i lampiony. Ich migocące płomyki stworzą atmosferę ciepła i spokoju, gwarantując bardzo przyjemny odpoczynek do późnej nocy. Musi też być wygodnie, dlatego trzeba pomyśleć o miękkich fotelikach, profilowanych krzesełkach, podnóżkach i ładnych stolikach, mogących pomieścić nie tylko doniczkę z roślinami i lampiony, ale i część stołowej zastawy. Warto też wygospodarować miejsce, w którym będzie można postawić grill elektryczny (kliknij) albo węglowy i przyrządzić smakowite przysmaki podczas spotkań na świeżym powietrzu z rodziną i przyjaciółmi.

Przeczytaj koniecznie:  Kolorowe wilce