akcesoria ogrodowe OGRÓD

Przyjęcie w ogrodzie

Barbecue naczynia jednorazowePrzyjęcie w ogrodzie to pomysł na imprezę urodzinową, świętowanie rodzinnych uroczystości, rocznicę czy spotkanie ze znajomymi. Najlepiej zaplanować je wówczas, gdy jest ładna pogoda. Zatem zanim zaczniesz układać menu i zapraszać gości, ustal odpowiedni termin, czyli taki, w którym będzie słoneczna, bezdeszczowa pogoda. Mimo wszystko zadbaj o zadaszenie, np. namioty, altanki czy duże parasole, gdy aura się zmieni. Pogoda bowiem lubi zaskakiwać. O czym pamiętać, organizując imprezę w przydomowym ogrodzie?

Barbecue

Jednorazowe naczynia
Jednorazowe naczynia i sztućce; źródło: www.makro.pl.

Atrakcyjny plan zajęć i dobre menu to podstawa udanego przyjęcia w ogrodzie. Jeśli nie zamierzasz samodzielnie przygotowywać posiłków, skontaktuj się z poleconą firmą cateringową, która przygotuje zarówno ciepłe dania, jak i zimne przekąski. Pamiętaj też o meblach ogrodowych, by każdy z zaproszonych gości miał na czym usiąść. Ułóż też wstępny plan przyjęcia, w którym uwzględnisz czas na większe posiłki, czas na desery (lody i sorbety), a także czas na zabawy i różne gry, np. grę w siatkówkę, piłkę nożną, badmintona czy taniec.

Garden party - naczynia jednorazowe
Udekorowany stół na imprezę w ogrodzie; źródło: www.diy-enthusiasts.com.

Zastanów się, w którym miejscu rozstawić stoły. Pamiętaj, by między stołami były odstępy, wówczas goście mogą się przemieszczać i impreza nie jest nudna. Na każdym stole postaw różne rodzaje potraw. Zadbaj również o naczynia jednorazowe (kliknij), by udogodnić imprezę gościom, jak i ułatwić sobie późniejsze sprzątanie po przyjęciu.

Dobre garden party nie kończy się przed zmrokiem. Warto zatem zadbać wcześniej o odpowiednie oświetlenie. Jeśli mamy lampy ogrodowe, to sprawa jest ułatwiona. Można jednak dokupić lampiony ogrodowe, pochodnie albo lampy przeciw komarom. Impreza w ogrodzie nie mogłaby się odbyć, gdyby nie było grilla albo chociaż ogniska. Mimo pieczonych kiełbasek czy karkówki, goście powinni mieć jednak do wyboru lekkie przekąski, owoce, ciasta, sałatki czy kanapki. Warto pamiętać o zabezpieczeniu jedzenia przed owadami. Do picia najlepiej w gorące dni sprawdzi się woda z miętą i cytryną, owocowy poncz albo lemoniada.