Dom

Korzystanie z internetu dzięki hotspot

Hotspoty są otwartymi punktami dostępu, które umożliwiają połączenie z internetem, najczęściej za pomocą sieci bezprzewodowej (wi-fi). Hotspoty są zwykle instalowane w restauracjach, uczelniach, centrach handlowych, hotelach, na dworcach i lotniskach. Spotyka się również hotspoty prywatne udostępniane przez firmy swoim gościom lub klientom. Połączenie z hotspot jest możliwe za pośrednictwem laptopa, palmtopa, telefonu komórkowego i innych urządzeń, np. GPS wyposażonego w bezprzewodową kartę sieciową standardu 802.11.

Urządzenie FunBox
Urządzenie FunBox

Jak połączyć się z hotspot? Korzystanie z hotspotu czasem jest bezpłatne, a niekiedy płatność następuje za pomocą karty kredytowej lub po zakupie odpowiedniej zdrapki. Może się również zdarzyć, że dostęp do internetu jest bezpłatny, ale mamy ograniczony zakres usług.

Modem ADSL Orange FunBox
Modem ADSL Orange FunBox

Podstawowy element hotspotu stanowi AP, czyli punkt dostępu. Jest to urządzenie, najczęściej router, które świadczy dostęp do innej przewodowej sieci komputerowej i umożliwia przez nią świadczenie określonych usług, np. dostęp do zasobów sieci. Hotspoty są najczęściej sieciami nieszyfrowanymi, ale stosowana przez nie kontrola dostępu służy ograniczaniu możliwych nadużyć i przestępczości komputerowej. W hotspotach komercyjnych logowanie wymaga posiadania indywidualnej nazwy użytkownika i hasła, a w hotspotach darmowych – podania adresu e-mail.

Firma Orange wprowadziła do swojej oferty urządzenie FunBox, które umożliwia korzystanie z internetu i multimedialnej rozrywki. Według operatora FunBox wyróżnia się większym zasięgiem wi-fi, a dołączając do społeczności Orange FunSpot użytkownicy FunBoxa mogą korzystać z internetu również poza domem, bez dodatkowych kosztów. Aby połączyć się z hotspotem, na początek należy znaleźć za pomocą telefonu/komputera odpowiednią sieć bezprzewodową, otworzyć przeglądarkę internetową, znaleźć stronę Orange (pojawi się strona startowa do logowania). Należy zarejestrować urządzenie i można już korzystać z zasobów sieci. Na stronie operatora możesz zobaczyć, jak podłączyć i skonfigurować modem Orange FunBox (kliknij).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.