Dom poradniki Sypialnia

Jak wybrać idealną poduszkę do spania?

Wybór idealnej poduszki do spania pozwala na zachowanie komfortu snu oraz pełnego zdrowia. Odpowiednie ułożenie pleców i głowy znacznie wpływa na poziom komfortu oraz właściwe ułożenie ciała, co ma niebagatelne znaczenie dla samopoczucia w ciągu dnia.

Aby wybrać odpowiednią dla siebie poduszkę do spania należy wziąć pod uwagę materiał, z którego została wykonana, jej twardość, elastyczność oraz indywidualne preferencje użytkownika. Nie ma uniwersalnej poduszki, która będzie służyła wszystkim, ponieważ inne przeznaczone są dla dzieci, inne np. dla ciężarnych.

Spis treści

Poduszki antyalergiczne – dla kogo?

Poduszki do spania warto dostosować do własnych preferencji. Jednym z czynników jest alergia, która wyklucza niektóre surowce, użyte do jej wykonania, np. pierze czy wełna. Dla alergików odpowiednia będzie komfortowa poduszka antyalergiczna, która nie powoduje zaostrzenia objawów alergicznych.

Poduszki antyalergiczne są również idealnym wyborem dla dzieci, które są narażone na rozmaite alergie i uczulenia w przypadku bardziej agresywnego składu poduszek. Poduszki antyalergiczne są delikatne dla skóry i organizmu dziecka, a tym samym wykluczają możliwość pojawienia się oznak alergii i sprzyjają zdrowemu snu.

Poduszki ergonomiczne kto powinien je wybrać?

Poduszki ergonomiczne mają charakterystyczny kształt, dopasowany do naturalnego i najzdrowszego ułożenia kręgów kręgosłupa podczas snu. Kto powinien wybrać taką poduszkę? Przede wszystkim osoby, którym grozi choroba i skrzywienie kręgosłupa lub już odczuwają dolegliwości tej części ciała.

Poduszka ergonomiczna jest zatem doskonałym wyborem dla wszystkich, którym zależy na odpowiednim i prawidłowym ułożeniu kręgosłupa w każdym jego odcinku podczas snu. Dzięki temu pozycja ciała jest zdrowa, co zwiększa jakość snu i samopoczucie w ciągu dnia, a długofalowo ma ogromne znaczenie zdrowotne.

sypialnia

Poduszki dla ciężarnych – jakie wybrać?

Poduszki dla przyszłych mam mają podstawowe zadanie – odciążyć przeciążony kręgosłup i zapewnić komfortowe ułożenie ciała, np. spanie na boku. Jest to szczególnie ważne podczas ostatnich miesięcy ciąży, kiedy duży brzuch uniemożliwia wiele pozycji podczas snu i jest przyczyną bólu kręgosłupa i kończyn. Poduszki dla ciężarnych ten problem niwelują.

Kształt poduszki w tym wyjątkowym dla kobiety stanie warto dobrać według własnych upodobań. Niektóre z pań wybiorą chętnie poduszki typu rogal, inne krótki wałek, który w wygodnej pozycji pozwala ułożyć większy brzuch. Duży wybór wzorów i kolorystyki pozwala wybrać idealną dla własnych potrzeb.

Poduszki dla dzieci – jak je wybrać?

Poduszki dla naszych milusińskich mają za zadanie zdobić dziecięce łóżeczko oraz zapewnić komfortowe warunki najmłodszym użytkownikom. Można wybrać kolorowe, dziecięce wzory, poduszki z napisami czy dopasowane kolorystycznie do wystroju pokoju lub ulubionej kolorystyki dziecka.

Ważne, aby poduszka dla dziecka była również wygodna, o odpowiedniej twardości. Poduszki dla dzieci można również wybierać spośród antyalergicznych, dzięki czemu nie narażamy dziecka na uciążliwości związane z alergenem w poduszkach o naturalnym składzie. Dzięki temu mamy pewność, że nic nie zakłóci snu dziecka.

Odpowiednia poduszka, a komfort snu

„Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz” mówi stare przysłowie i można je odnieść bezpośrednio również do wyboru poduszki. Poduszka wpływa znacznie na komfort snu, a tym samym na samopoczucie w ciągu dnia. To także zdrowy kręgosłup i komfort dla osób narażonych na uciążliwe alergie, dlatego tak ważne jest jej odpowiedni dobór.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *