Dom ekologia i oszczędność w domu

Bezpieczeństwo energetyczne w zakładach pracy

przemysł
źródło: https://pixabay.com/pl/elektrowni-opalanych-reaktory-j%C4%85drowe-499910/

Stabilne dostarczanie dóbr takich jak prąd, woda, gaz oraz ogrzewanie liczy się zarówno u odbiorców indywidualnych jak i firm. Rozwijając, to słowo dojdziemy do wniosków, że stabilność wiąże się nie tylko z nieprzerwanymi dostawami, ale również ceną, która nie wzrasta w ciągu roku. W ciągu ostatnich wakacji przekonaliśmy się, że nie wszystkie warunki można spełnić. Natura sprawiając nam figla z wysokimi temperaturami oraz brakiem deszczu przez wiele tygodni wymusiła na elektrowniach zatrzymanie dostaw do dużych odbiorców.

Firmy nie chcą martwić się o prąd

światło
źródło: https://pixabay.com/pl/%C5%BCar%C3%B3wka-pr%C4%85d-%C5%9Bwiat%C5%82o-po%C5%9Bwiata-503881/

Nikt nie chce martwić się o prąd, ale to firmy cierpią najbardziej gdy zostaje zatrzymany

przesył energii. Dla domu jednorodzinnego lub mieszkania w bloku godzina bez prądu, to co najwyżej czas czytania książki lub wyjścia na spacer. Nikt na tym nie traci. Dopiero gdy energii nie ma kilka dobrych godzin lub pół dnia można martwić się o lodówkę i brak możliwości skorzystania z internetu czy urządzenia AGD by sobie coś ugotować. W biurach czy fabrykach przemysłowych godzina przestoju może być już liczona jako straty rzędu kilku tysięcy złotych. Im większa firma tym mnożymy te straty razy dwa, pięć czy nawet dziesięć. A w ostatnie wakacje wyłączenia prądu trwały po kilka godzin.

 

Drugą kwestią, która decyduje o wyborze dostawcy energii elektrycznej są ceny. Ale nawet najtańszy dostawca prądu prędzej czy później może je podnieść wychodząc z tej korzystnej grupy cenowej. Liczy się, to by cena była zawsze taka sama przez dany okres czasu. Możliwe jest utrzymanie jednej kwoty nawet przez cały rok. Niektórzy dostawcy energii wręcz gwarantują wam stałe opłaty, a jeżeli złamią gwarancję możecie bez konsekwencji odstąpić od umowy. Zanim w ogóle zaczniecie wybierać pomiędzy dostawcami skorzystajcie z audytu dla firm, który obliczy wasze zapotrzebowanie na prąd. Elektrownie muszą wiedzieć wcześniej jakiego rzędu ilości energii będą pobierane w jakich godzinach. Godziny pracy wiążą się z możliwością zmiany taryfy na korzystniejszą, na przykład nocną lub premium.

 

Prosta zmiana sprzedawcy

prąd
źródło: https://pixabay.com/pl/charakter-wiatraki-holandia-678374/

Jeżeli nigdy nie zmieniałeś dostawcy energii najlepiej skorzystać z pomocy doradcy. Takich doradców ma każdy konkurencyjny dostawca energii elektrycznej. Gdy zdecydujesz się na to do kogo chcesz przejść, dzwonisz do doradcy klienta i prosisz o pomoc w przeniesieniu usług. Niektóre formalności załatwi konsultant a niektóre będą wymagały twojej ingerencji, podpisów i przeczytania regulaminów. Cały proces powinien zakończyć się w ciągu 21 dni według polskiego prawa. Jest to czas maksymalny, dlatego nie bierzcie go za pewnik i nie martwcie się, że tak długo to potrwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *