DOM Z PRZYSZŁOŚCIĄ ekologia i oszczędność w domu

Słyszałeś o RWE? Konkurencja dla dostawców prądu

Rankingi dostawców energii elektrycznej zmieniają się dynamicznie w przeciągu każdego miesiąca. Nie ma jednego najlepszego dostawcy prądu dla całego kraju. Widać to po mapie, na której umieszczono wszystkich liczących się dostawców energii elektrycznej. Polska jest podzielona na wschód, północ i centrum, zachód oraz południe i część zachodu. Cztery wielkie firmy od wielu lat dzielą i rządzą. Niemiecka spółka RWE ma pozytywne opinie i duże szanse by być piątym graczem na rynku polskiej energetyki. Sprawdźcie co innowacyjnego ma do zaoferowania.

Energia odnawialna – mała konkurencyjność firm

energia
źródło: https://pixabay.com/pl/

Dokładnie 10 lat temu skończyła się pierwsza budowa zielonej elektrowni wiatrowej RWE. Do tego czasu inni wielcy potentaci energetyczni zwlekali z tematem ekologicznej energii i źródeł odnawialnych. To znaczy, każda ze spółek posiada swoje farmy wiatrowe a jedna z nich ma nawet elektrownię wodną. Ale każda z tych firm jest na polskim rynku od dziesięcioleci. RWE działa od 10 lat i zrobiła więcej dla pozyskania energii odnawialnej niż reszta, która działa w kraju od długiego czasu. Węgiel do dziś uważany jest za podporę polskiej gospodarki wydobywczej. Obecne władze starają się uspokoić przemysł górniczy. Nawet Niemiecka spółka czerpie prawie 2/3 swoich zysków z wydobycia węgla. Jednak w naszym kraju jego inwestycje idą w farmy wiatrowe. W ciągu 10 lat wybudował ich 7 z czego dwie są z jednej miejscowości. Około 1 milion Polaków może czerpać prąd z zielonego źródła jakim jest wiatr.

Prawie milion odbiorców ze stolicy

stolica
źródło: https://pixabay.com/pl/

Na około 1,7 miliona odbiorców prądu w Warszawie, prawie 1 milion zaufało RWE. Ekspansja stolicy udała się idealnie, głównie dzięki korzystnej ofercie prądu dla domu i firmy. Pochlebne opinie na temat RWE biorą się z 7 dniowej i 24 godzinnej obsługi klienta dostępnej dla mieszkańców Warszawy. Firma stawia na nowoczesność, dlatego nie ogranicza się do jednej formy płatności. Obsługuje rozliczenia gotówkowe i wszystkie formy bezgotówkowej zapłaty za rachunki. W przeciwieństwie do większości dostawców energii, Niemcy zaoferowała wiele różnych taryf dla dużych odbiorców. Mieszkając w domu jednorodzinnym lub mieszkaniu w bloku nie mamy już tak wielu opcji do wyboru. Brakuje też szczególnie oczekiwanej oferty gazu dla domu. Jedynie firmy mogą korzystać z taniego i ekologicznego surowca jakim jest LPG. Ja jako odbiorca indywidualny, który skupia się na niskich rachunkach i ekologicznej energii szukam alternatywy dla węgla i drewna. Możliwe, że z czasem doczekamy się zmian. Lub nowej farmy wiatrowej w okolicach Warszawy. Największe do tej pory farmy zbudowane na północy kraju generują prąd dla średnio 50 tysięcy domów. Żeby zasilić Warszawskich odbiorców trzeba by zbudować elektrownię zdolną obsłużyć minimum 150 tysięcy gospodarstw domowych.

Udana reklama dla kampanii – nie wyrzucaj pieniędzy

Pewnie nie widziałeś tej reklamy w telewizji. W sieci też o niej nie słuchać. Dlatego zanim przeczytasz co napisałem dalej, zerknij na filmik (sprawdź). Właściwie można by ją było skrócić. Na upartego można też ucharakteryzować niektóre postacie bardziej. Jednak najważniejszy przekaz w tej reklamie jest widoczny od razu. Na samym jej końcu pokazano kilka typowych zachowań ludzi, którzy nie cenią sobie oszczędzania prądu i ochrony środowiska. Najbardziej rzuca się w oczy ten niewyłączony laptop. Chociaż ja uważam, że każde urządzenie od komputera klasy PC oraz tabletu powinny być wyłączane, gdy nie są używane. Światło w pustym pokoju może się palić tylko przy energooszczędnej żarówce LED. A gotowanie bez pokrywki, to szczyt ignorancji. To jak jazda z otwartym oknem w zimę przy włączonym ogrzewaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.