DOM Z PRZYSZŁOŚCIĄ poradniki

Wiercimy z największą mocą przebicia

Mężczyźni mają w sobie jakąś wewnętrzną potrzebę posiadania narzędzi o dużej mocy. Mimo, iż sam nie majsterkuję w wolnych chwilach, to gdy widzę promocję w sklepie na jakiś konkretny sprzęt typu wiertarka czy zestaw śrubokrętów automatycznych … cóż, nie mogę się oprzeć by go nie kupić. Te rzeczy zawsze się przydają. Czy to w skręcaniu nowych mebli, które zawsze przychodzą do nas w postaci puzzli do układania, czy w naprawach domowych i remontach.

wiertarka bosch

Tanie wiercenie na jeden sezon

Jednym z podstawowych narzędzi w męskim wyposażeniu do prac domowych jest wiertarka. Jej przydatność wiąże się z funkcjami wkręcania, wiercenia, wykręcania śrub oraz rozbijania przy pomocy udaru. Jest to również jedno z najszybciej psujących się narzędzi. Dzieje się tak z powodu złych wyborów, jakich dokonują faceci. Tanie wiertarki udarowe to plaga supermarketów i naszych garaży ponieważ psują się szybko i później tylko zbierają kurz na półkach. Problemem tych narzędzi jest nie tyle niska moc, co kiepska konstrukcja i materiały użyte do ich stworzenia. Średnia moc wiertarek z niskiej półki to od 500 do 700W. To całkiem sporo, zwłaszcza przy prostych pracach domowych. Ale gdy w grę wchodzą już działania takie jak wykręcanie mocno przykręconych śrub czy wiercenie w grubym materiale, silnik pali się bardzo szybko. Nie tyle sama moc co jakość podzespołów gra tutaj pierwsze skrzypce. Chociaż moc w dobrym markowym sprzęcie jest równie ważna i przekłada się na wygodę pracy.

Ponad 800 W w wiertarce Bosch

Ceny tanich wiertarek na jeden sezon to najczęściej 100-150 złotych. Firma Bosch co prawda sprzedaje swoje produkty za 3-4 razy więcej, lecz przekłada się na to o tylekroć więcej lat działania bez awarii. Jeden z najmocniejszych modeli wiertarki udarowej Bosch mający 850W jest przykładem dobrego urządzenia dla amatora a także profesjonalisty. Za te pieniądze można używać jej nawet przy zawodowych remontach i liczyć na długą pracę. Wysoka moc pozwoli na wykorzystanie udaru na twardszych materiałach. Zadbajcie tylko o markowe wiertła, które nie zniszczą się przy pierwszym uderzeniu w solidną powierzchnię. Przyciski ułatwiające szybkie wybieranie trybu pracy również znajdą użyteczność. Producent pomyślał także o częstych wypadkach z kablem. Nie jest to wiertarka z własnym akumulatorem, więc musimy mieć źródło zasilania. Model posiada zaczep, który pozwala opanować nadmiar plączącego się kabla (zobacz inne modele tego producenta dostępne w markecie budowlanym NOMI – wiertarka Bosch).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *