Ogrzewanie i klimatyzacja

Gdzie znaleźć instrukcję obsługi pieca?

Nie zawsze jest tak, że instrukcję obsługi pieca gazowego do domu dostajemy z zakupionym urządzeniem grzewczym. Czasem jest dołączona instrukcja montażu, którą zostawia serwis instalacyjny, a instrukcji obsługi pieca coraz częściej trzeba szukać na stronie internetowej producenta, od którego zakupiliśmy urządzenie grzewcze. Firma JUNKERS na swojej stronie internetowej wprowadziła specjalną podstronę – wyszukiwarkę dokumentacji technicznej, na której można znaleźć wszystkie potrzebne typy dokumentów związanych z zakupionym urządzeniem: wskazówki montażowe, instrukcje obsługi, instrukcje serwisowe, instrukcje montażu, materiały projektowe, schematy montażowe, certyfikaty i wiele innych.

Piece kondensacyjne firmy JUNKERS
Piece kondensacyjne firmy JUNKERS

Podstrona do wyszukiwania instrukcji obsługi poszczególnych produktów jest rozwiązana w dwojaki sposób: można wyszukiwać standardowo lub według kategorii produktu. Po wpisaniu nazwy zakupionego produktu czy numeru katalogowego wyszukiwana jest instrukcja obsługi czy inny typ dokumentu w formacie .pdf, który najlepiej sobie wydrukować. Wyszukiwarka dotyczy urządzeń marki JUNKERS i BOSCH (kliknij). Instrukcje montażu czy instrukcje obsługi są dołączone również do opisów urządzeń w zakładce „Produkty”.

Kocioł kondensacyjny Cerapur Midi
Kocioł kondensacyjny Cerapur Midi

Instrukcja obsługi pieca zawiera czasem kilkadziesiąt stron i dotyczy takich kwestii, jak np. bezpieczeństwo użytkowania, pole obsługi panelu, uruchomienie pieca, kontrola ciśnienia po stronie wody grzewczej, włączanie urządzenia, włączanie ogrzewania, regulacja ogrzewania, przygotowanie tylko wody ciepłej użytkowej, zakłócenia, wyłączanie, ochrona przeciwmrozowa, zabezpieczenie przed blokadą pompy, wskazówki dotyczące oszczędzania energii itp. Instrukcję obsługi pieca dobrze jest wydrukować – odpowiednio do swojego modelu – i szczegółowo przeczytać. Co prawda serwis w przypadku jakiejkolwiek awarii pomoże nam rozwiązać problem, ale dobrze jest znać możliwości i ograniczenia własnego urządzenia grzewczego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *