poradniki

Zdmuchnij lub odkurz problemy twojego podwórka

Tysiące ludzi w całej Polsce czeka na rozpoczęcie sezonu działkowego i pierwsze pracę w ogródkach. Przez całą zimę pasjonaci roślin nie mogli znaleźć dla siebie miejsca. Już niedługo rozpoczną się porządki oraz pierwsze prace przygotowujące ziemię pod sadzonki. W ułatwieniu tej pracy pomaga coraz więcej urządzeń elektrycznych. Popularny zwłaszcza na zachodzie odkurzacz do liści nie często spotykany jest w naszym kraju jako urządzenie prywatne. Stosują go służby porządkowe, które w rekordowo krótkim czasie czyszczą pełne jesiennych liści trawniki.

Po co mi dmuchawa/odkurzacz do liści?

ogród
źródło: https://pixabay.com/pl/

Idziemy z duchem czasu i ułatwiamy sobie najgorszą pracę, czyli sprzątanie w ogrodzie. Prawda jest taka, że grabie są klasycznym narzędziem, które zawsze się przyda, ale odkurzacze do liści detronizują je (sprawdź). Wygoda użytkowania oraz skuteczność pracy jest dużo wyższa. Klasyczny model odkurzacza/dmuchawy zapełnia worek liśćmi zostawiając nienaganna trawę i oszczędzając nas czas. Grabienie liści wymaga kilku podejść a następnie zebrania wielkiej sterty liści i kompostowanie. Tutaj wszystko robi się z automatu – no może oprócz kompostowania. Nie trzeba się schylać, co dla osób starszych będzie duża ulgą. I wszystko dzieje się bardzo szybko. Dzięki czemu mamy czas na przyjemniejsze części pracy w ogrodzie po okresie zimowym i w czasie jesieni, gdy liści jest najwięcej.

Mała kontra duża dmuchawa ogrodowa

ogród
źródło: http://www.redcoon.pl

Gdybyście zdecydowali się na zakup tego urządzenia, na pewno staniecie przed wyborem – duża czy mała dmuchawa? Postaram się rozwiać wasze wątpliwości, by wydane pieniądze nie okazały się wyrzucone w błoto. Szczególnie ważne jest określenie wymagań jakie stawiamy przed takich ogrodowym odkurzaczem. Jeżeli ma służyć do zbierania dużej ilości liści na kompost i czyszczenia trawnika, nic nie pobije dużej wersji. Jedynie model o mocy około 3000 W rozdrabnia liście dzięki metalowemu wirnikowi. Posiada też najwyższą prędkość powietrza oscylującą wokół 300 km/h! Waży około 5 kilogramów dlatego niezbędny będzie specjalny pasek do montażu by nie zmęczyć rąk. Wyższa cena na pewno się zwróci przy dużym ogrodzie i ilości liści do sprzątania. Natomiast mała dmuchawa rzadziej będzie wykorzystywana do odkurzania. Jej głównym zdaniem będzie rozdmuchiwanie liści a nie ich wciąganie. Spisze się świetnie przy odkurzaniu sprzętu i mebli ogrodowych. Jest lekka i poręczna co oznacza, że można wykorzystać ją do odkurzania samochodu. Poza tym posiada akumulator. Producent zapewnia, że z jego pomocą odkurzymy cały kort tenisowy. Warto to przetestować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *