BUDOWA I REMONT Ogrzewanie i klimatyzacja

Pierwszy rozruch pieca gazowego

Producenci pieców gazowych wymagają, żeby pierwszy rozruch pieca został wykonany przez pracownika autoryzowanego serwisu. Jeżeli nie dopełnimy tego obowiązku, utracimy gwarancję producenta. Pierwszy rozruch pieca jest usługą bezpłatną.

Po zainstalowaniu pieca, ale przed rozpoczęciem jego eksploatacji musimy skontaktować się z autoryzowanym serwisem w celu jego pierwszego uruchomienia. Wezwany serwisant sprawdzi podłączenie pieca i wyreguluje go, aby zapewnić jego prawidłowe i oszczędne funkcjonowanie. Koszt dojazdu serwisanta i wykonania usługi pokrywany jest przez producenta. Jeżeli podłączenie pieca wykonywał autoryzowany instalator, to niektórzy producenci pozwalają mu także dokonać wstępnego rozruchu urządzenia, jednakże w ciągu kilkunastu dni od wstępnego rozruchu serwisant i tak musi wykonać pierwszy rozruch, po którym podbiję naszą kartę gwarancyjną.

Pamiętajmy, że niektórzy producenci dodatkowo wydłużą nam gwarancję, jeżeli instalację pieca przeprowadzi autoryzowany instalator. Podłączenie pieca do gazu może przeprowadzić tylko osoba, która posiada odpowiednie uprawnienia gazowe.

W ramach pierwszego uruchomienia serwisant przeprowadza następujące czynności:

  • podłączenie doprowadzonych do pieca przewodów elektrycznych,
  • kontrolę połączeń urządzenia głównego oraz urządzeń dodatkowych,
  • włączenie pieca,
  • regulację parametrów grzewczych,
  • kontrolę poprawności działania,
  • sprawdzenie zabezpieczeń,
  • zapoznanie użytkownika z działaniem urządzeń.

Dowiedz się więcej o pierwszym uruchomieniu pieca – podłączenie pieca Junkers

Nawet prawidłowo zainstalowany i uruchomiony piec wymaga regularnych przeglądów, które zapewnią mu wydajne i bezawaryjne działanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *