inteligentny dom nietypowy dom poradniki

Maksimum prywatności we własnym mieszkaniu

Mieszkanie w bloku to część jednego gniazda, w którym przestrzeń do życia wyznacza cienka ściana i okna. Życie z setką ludzi w jednym budynku to kwestia przyzwyczajenia. Najtrudniej jest przestawić się osobom, które żyły dotychczas w domu jednorodzinnym. Wydaje się, że nie ma w nim prywatności. Każdy dźwięk wyższy niż głośny śmiech i zapach gotowanego obiadu trafia do mieszkania sąsiadów. Co należy zrobić, by prywatność małej kawalerki lub mieszkania wzrosła a nasi sąsiedzi przestali narzekać na nasz styl życia?

Koniec z podsłuchiwaniem

design - graficzna ściana
źródło: http://foter.com/

Nie mamy na celu odciąć się od rzeczywistości i upodobnić mieszkania do schronu. Wszystkie opisane rozwiązania nie wzbudzą w naszych gościach zdziwienia, ponieważ stosowane są od lat. Ważne jest, by połączyć je ze stylem domu i wybrać odpowiedni rodzaj tych elementów. Na początku wygłuszanie ścian. Panele akustyczne mają za zadanie, stworzyć w pomieszczeniu lepszą akustykę rozchodzonego się dźwięku. Wraz z tą cechą paneli w parze idzie wygłuszenie pokoju, względem pozostałych pomieszczeń. Instalując je na ścianie, możemy być pewni, że dźwięk nie będzie przechodził przed panel. Nikt z was nie zdecyduje się na oklejenie całego pokoju panelami akustycznymi. Wystarczy, że zrobicie to z jedną ścianą, która dzieli was z sąsiadami. Warto umieścić na niej telewizor, by uzyskać lepszą akustykę. Pianka akustyczna może przybierać różne kształty i kolory. Bez trudu dopasujecie ją stylem do designu pokoju.

Rolety zamiast firanek

zaciemnienie w pomieszczeniu biurowym
źródło: https://pixabay.com/

Zainstalowanie rolet okiennych bywa irytujące. Plastikowy system mocowania wspomagany taśmą z obustronnym klejem mimo wszystko zdaje egzamin. Rolety to sposób na wychłodzenie mieszkania w upalne lato oraz najlepszy znany mi tani sposób na zakrycie okien przed niechcianym wzrokiem sąsiadów. Działają lepiej niż firanki. Mogą przepuszczać sporo światła, jeżeli wybierzemy model o kolorze żółtym lub kremowym. Mogą również solidnie wyciemnić pokój. Wersja ze srebrnym pokryciem od strony zewnętrznej pozwala odbijać promienie słońca oraz stworzyć w pokoju prawdziwą noc w ciągu dnia.

Bezpieczne drzwi to podstawa

Podczas projektowania domu jednorodzinnego można w taki sposób wpłynąć na formę budynku, by sąsiedzkie interakcje były dla nas niezauważalne. Opisane wyżej dwie zmiany, które możecie wprowadzić praktycznie od zaraz wpłyną na efekt audiowizualny. Warto pomyśleć o trzeciej funkcji, która łączy prywatność z bezpieczeństwem. Drzwi to jedyny sposób dostania się do mieszkania na piętrze. Zbyt cienkie, będą przepuszczały więcej dźwięków niż ściana nośna. Dlatego należy zadbać o dobre wygłuszenie i wysoki poziom ochrony antywłamaniowej. Podstawowy poziom nie jest nigdy rekomendowany. Dopiero średni tłumi odgłosy z klatki schodowej. Wyższy poziom ochrony to spory wydatek rzędu 1500-3300 złotych. Trzecią właściwością takich drzwi jest oszczędność ciepła, czyli umiejętność zatrzymania temperatury wewnątrz mieszkania. Wykonane z twardego orzecha i wzmocnione stalową konstrukcją są nie do sforsowania przez zwykłego złodzieja. W skład takich drzwi wchodzi zamek marki Gerda. Waga dla rozmiaru 90 wynosi nawet 60 kilogramów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *