szklarnie/ogrody zimowe

Ogród zimowy we własnym domu

Ogród zimowy, zwany również werandą słoneczną lub oranżerią, to idealny sposób na stworzenie w domu miejsca, gdzie czas będzie płynąć wolniej, a życie będzie wydawało się piękniejsze. Jeśli mieszkacie w bloku, taki ogród możecie stworzyć przebudowując i zabudowując posiadany balkon. Na co należy zwrócić uwagę projektując własny ogród zimowy?

Warunki klimatyczne

W miejscu, które ma służyć całorocznemu wypoczynkowi, temperatura nie powinna spadać poniżej 20 stopni Celsjusza. Co za tym idzie, niezbędny będzie sprawny system grzewczy. Dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie ogrzewania podłogowego lub zamontowanie dodatkowego grzejnika. W tego typu warunkach idealnie sprawdzą się grzejniki konwektorowe.

Wyposażenie

Urządzenie ogrodu zimowego, który ma służyć za miejsce do wypoczynku, daje wiele możliwości. Na pewno doskonałym pomysłem będzie zastosowanie jasnej kolorystyki, która ukoi zmysły i pozwoli odpocząć. Idealnie spisze się nie tylko biel, ale także beż i wanilia z dodatkami brązu. Wybierając meble można skusić się zarówno na te typowo ogrodowe, jak i w wersji bardziej glamour, wykonane z eleganckich tkanin lub skór. Przytulnego klimatu dodadzą na pewno elementy drewniane. Drewniana może być podłoga lub elementy ozdobne (misy na owoce, donice na rośliny, itp.). Co do oświetlenia, to dobrym rozwiązaniem będą na pewno lampy stojące lub w postaci wiszących kinkietów.

Rośliny

Ich wybór uzależniony jest od indywidualnych upodobań. Najbardziej popularne jednak kompozycje w ogrodach zimowych opierają się na roślinności z rejonów pustynnych, śródziemnomorskich i dalekowschodnich.

Source: 79ideas.org via Luisa on Pinterest

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *