nietypowy dom

Czy moda na lofty przemija?

Kilka lat temu wybuchła prawdziwa moda na mieszkania w loftach. Pierwsze tego typu mieszkania pojawiły się w dawnych budynkach fabrycznych w Żyrardowie, z czasem adaptowane kolejne budynki lub budowano je od podstaw. Dzisiaj jednak mieszkanie tego typu nie są już tak pożądane i poszukiwane.

loft

Source: houzz.com via Anne on Pinterest

 

Lofty to mieszkania powstałe w przerabianych, opuszczonych i już niewykorzystywanych budynkach przemysłowych. W Polsce pojawiły się kilka lat temu i z miejsca stały się luksusową i kusząca ekstrawagancją.

Ich główną zaletą była ogromna przestrzeń, dająca niemalże nieograniczone możliwości aranżacyjne. Najpierw adaptowano budynki przemysłowe, a gdy okazało się, że takie mieszkania cieszą się wielką popularnością, zaczęto projektować mieszkania o takim charakterze (jak chociażby Qbik na warszawskim Mokotowie, oddany do użytku w zeszłym roku).

Czy jednak moda na tego typu mieszkania utrzymuje się? Wygląda na to, że niekoniecznie. Kryzys odcisnął swoje piętno na rynku nieruchomości. Duże, nowoczesne mieszkania są dla wielu kupujących zbyt drogie. I dlatego lofty – choć kuszące – pozostają puste.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *