nietypowy dom

Nietypowy dom na barce lub loft

Od dziecka jesteśmy uczeni, że podstawą szczęścia w życiu jest solidny dom. W tej kwestii nawet bajki dorzucały swoje 3 grosze. Np. ta o trzech świnkach, którym wilk w akcie czystej złośliwości chciał zdmuchnąć zbudowane własnymi raciczkami domki. Oczywiście świnka, która zbudowała klasyczny, murowany dom, wygrała: przetrwał on pojedynek z mocą płuc wilka jako jedyny, podczas gdy inwencja twórcza jej sióstr przeminęła z wiatrem.

dom na barce

Source: boliga.dk via Bas on Pinterest

 

Co raz częściej łapię się na tym, że nudzą mnie właśnie takie tradycyjne domy, budowane według kilku identycznych projektów.  Z  przerażeniem wręcz patrzę na mnożące się osiedla jednakowych hacjend. Istny horror!

     Można jednak znaleźć alternatywę dla nudnej piętrówki ze spadzistym dachem. Świetnym pomysłem są chociażby lofty, czyli postindustrialne budowle, zaadaptowane na potrzeby mieszkalne. Monumentalne wnętrza są niesamowicie efektowne i przestronne. Niestety, nie każdy może sobie na nie pozwolić. Co innego z domem na barce. Pływające domostwo nie nadaje się wprawdzie dla posiadaczy klaustrofobii, jednak jego mobilność sama w sobie jest bardzo kusząca.

Zarówno lofty, jak i barki przy odrobinie wysiłku mogą stać się prawdziwymi dziełami sztuki designu.

 

wnętrze mieszkania na barce

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.