AGD DOM Z PRZYSZŁOŚCIĄ kuchnie i kuchenki Małe AGD zdrowy dom

Grillowanie w domu przez cały rok

grill elektryczny

Ten artykuł jest nie tylko dla osób lubiących grillować oraz jeść potrawy z rusztu. Myślę, że każdy powinien rozważyć włączenie do swoich nawyków żywieniowych tego sposobu przyrządzania potraw. Posiada bowiem kilka przydatnych zalet: w krótkim czasie można przyrządzić mięso, warzywa i inne artykuły spożywcze.

Zdrowe i proste grillowanie na prądzie

Według dietetyków grillowanie na urządzeniu elektronicznym jest zdrowsze od tradycyjnego przysmażania na wolnym ogniu. Głównym argumentem potwierdzającym to stwierdzenie jest brak uwalniania szkodliwych związków z brykietu lub drzewa czy węgla. Elektryczność nie szkodzi jedzeniu, dlatego można stosować ją bezpośrednio podczas przygotowywania różnego rodzaju mięsa czy warzyw. Osoby, które nie przepadają za gotowaniem i późniejszym sprzątaniem będą bardzo zadowolone. W końcu współczesne grille elektryczne nie wymagają wielu zabiegów higienicznych. Tłuszcz z mięs spłynie do specjalnej przestrzeni by w szybko i sprawnie go usunąć. Samo urządzenie jest proste w myciu i użytkowaniu. Dobrą radą, jeśli chodzi o zdrowe podejście do grillowania jest unikanie tłuszczu. Ten zwarty w mięsie powinien sprawnie się wytopić.

 

grill elektryczny Philips
grill elektryczny Philips

Kilka modeli z górnej półki

Jeżeli powyższy tekst przekonał was do zakupu takiego grilla przedstawię wam dwa modele, które zasługują na szczególną uwagę. Grill Philipsa model HD4467/90 to najwyższa półka, jeśli chodzi o małe urządzenia do grillowania. Można go złożyć i zabrać w dowolne miejsce, nawet na wakacyjny wyjazd. Waży niecałe 4 kilogramy więc nie jest zbyt ciężki. Posiada wszystkie funkcje mające uczynić gotowanie niezwykle prostym, przyjemnym i … mobilnym. Są nimi między innymi: nieprzywierające płyty, regulacja temperatury oraz nienagrzewające się rączki. Niemal identyczny, jeśli chodzi o funkcje, jest model marki Tefal XL800. Również można go składać i w prosty sposób myć. Cena obydwu urządzeń waha się w okolicach 400-500 złotych. Czy to dużo biorąc pod uwagę ich przydatność, funkcję oraz znaną markę? Moim zdaniem nie. Zwłaszcza jeżeli chcesz ułatwić sobie życie na co dzień. Kupując taki grill grzechem będzie nie korzystać z niego codziennie lub przynajmniej kilka razy w tygodniu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *