BUDOWA I REMONT Łazienka Materiały budowlane podłogi Ściany

Mozaika szklana

Szklana mozaika to wyjątkowy materiał wykończeniowy, który stosuje się przede wszystkim jako pokrycie ścian do łazienek i kuchni. Mozaikę wyróżnia spośród innych płytek naturalne piękno i niesamowite refleksy świetlne, powstające na szkliwie płytek. Szklana mozaika nie tylko rozświetla pomieszczenie, ale także nadaje mu bardzo elegancki wygląd.

Łazienka wykończona niebieską mozaiką szklaną

Mozaika szklana jest bardziej dekoracyjna niż klasyczne płytki ceramiczne. Jej atutem jest różnorodna faktura, bogactwo wzorów i szeroka paleta dostępnych kolorów. Szkło to bardzo „kreatywny” materiał, który można barwić, zatapiać w nim inne materiały i nadawać mu różne kształty. Mozaika jest równocześnie praktyczna i wyjątkowo ozdobna.

Na ścianie mozaika daje wrażenie głębi i pozwala na uzyskanie wspaniałych efektów światłocieniowych, jej atuty doskonale podkreśla sztuczne oświetlenie. Dostępne w marketach budowlanych płytki mają z reguły kształt kwadratu o boku około 30 centymetrów. Szacunkowy koszt mozaiki szklanej na przykładzie produktów firmy Vinderen dostępnych w markecie budowlanym NOMI wynosi od 20 – 50* złotych za płytkę. Płytki przeznaczone są wyłącznie do użytku wewnętrznego.

Szklana mozaika w łazience

Ponieważ mozaika nie posiada właściwości antypoślizgowych z reguły odradza się stosowanie jej do pokrycia podłóg, aczkolwiek jak pokazują liczne zdjęcia z czasopism wnętrzarskich reguła ta bywa często ignorowana.

Jeżeli nasz budżet na remont łazienki albo kuchni jest bardziej ograniczony, wtedy możemy zdecydować się na zastępstwo w postaci mozaiki kamiennej albo ceramicznej. Elegancki wygląd wnętrzom nada również mozaika gresowa.

Dekoracyjne wykorzystanie mozaiki szklanej

*ceny podane są na przykładzie produktów Vinderen dostępnych w markecie budowlanym NOMI, dokładną cenę poszczególnych modeli można sprawdzić na stronie: http://www.nomi.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *