BUDOWA I REMONT Materiały budowlane Ściany

Jakie płytki ścienne wybrać do łazienki?

Ścienne płytki ceramiczne układa się zazwyczaj w pomieszczeniach narażonych na wilgoć i zachlapania wodą, czyli w łazience i kuchni. Na rynku budowlanym wiele marek oferuje różne kolekcje płytek ściennych. Są to m.in. takie marki, jak: Cersanit, Vinderen, Stargres, Opoczno, Tubądzin czy Paradyż. Zastanawiając się nad płytkami ściennymi do łazienki, trzeba brać pod uwagę nie tylko markę i cenę. Należy również pamiętać o tym, by płytki dopasować do wielkości łazienki, rodzaju mebli i stylu urządzanego wnętrza.

Aranżacja łazienki w brązowym kolorze
Aranżacja łazienki w brązowym kolorze

Ponadczasowym wyborem jest aranżacja łazienki klasycznej. Jeśli zależy nam, by łazienka była przytulna i elegancka, najlepiej wybrać glazurę w stonowanych barwach. Idealne będą płytki ścienne w kolorach natury, a więc brązy, ciepłe beże, odcienie szarości. Bardzo popularne są również płytki naśladujące wzór usłojenia egzotycznych gatunków drewna. Niektórzy wybierają płytki z połyskiem, inni wolą płytki matowe. Ciekawą propozycją płytek ściennych do łazienki są płytki Cersanit Optica dostępne w kolorze beżowym i brązowym – w sam raz do klasycznej łazienki.

Płytka ścienna Cersanit Optica Brown
Płytka ścienna Cersanit Optica Brown

Płytki Cersanit Optica mają standardową wielkość (25×35 cm), dlatego sprawdzą się w łazienkach praktycznie każdego metrażu. Są to płytki o IV klasie ścieralności, więc nie mogą być stosowane na podłogę. Na posadzkę łazienkową należałoby wybrać o wiele bardziej wytrzymałą terakotę. Płytki Cersanit cechują się małą nasiąkliwością oraz dużą odpornością na ścieranie i zarysowania. Bardzo efektownie prezentują się w łazience z jasną podłogą. Można je kłaść w pionie – wtedy optycznie podwyższają niską łazienkę – albo w poziomie – wówczas poszerzają płaszczyznę ścian, dlatego często stosowane są w łazienkach o małych wymiarach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *