BUDOWA I REMONT Materiały budowlane Ściany

Dobór kuchennych płytek ściennych

Aranżacja kuchni to nie jest taka prosta sprawa, jak mogłoby się wydawać. Szczególnej uwagi wymagają w kuchni zwłaszcza ściany. To one są często narażone na chlapanie, pryskanie tłuszczem, osiadanie oparów. Najpraktyczniejszym rozwiązaniem jest ich zabezpieczenie płytkami. Płytki kuchenne łatwo umyć i utrzymać w czystości. Poza tym, że są funkcjonalne, powinny być też elementem dekoracyjnym kuchni. W markecie budowlanym NOMI można znaleźć bogatą ofertę rustykalnych i nowoczesnych płytek ściennych do kuchni.

Płytki ścienne w kuchni w kształcie cegiełek
Płytki ścienne w kuchni w kształcie cegiełek

Powszechnie spotykane płytki kuchenne to płytki ceramiczne. Są one odporne na wilgoć, niepalne i łatwe w czyszczeniu. Dużą popularnością cieszą się płytki bezfugowe, które kładzie się „na styk”. Po położeniu na ścianie dają one wrażenie jednorodnej płaszczyzny. Poza tym odchodzi problem czyszczenia fug. Niektórzy wybierają też mozaiki. Drobne elementy połączone w plastry łatwo mocuje się na ścianie. Są one niezwykle dekoracyjne. Najdroższym, ale też najbardziej ekskluzywnym rozwiązaniem aranżacyjnym w kuchni na ścianach jest kamień. Najczęściej używa się szlifowanego granitu w formie kamiennych płyt.

Dekor szklany Stargres Caffe
Dekor szklany Stargres Caffe

Najczęściej wybieraną opcją w kuchni pozostają jednak nadal płytki. Płytki kuchenne dostępne w markecie NOMI obejmują zarówno panele, dekory, listwy, jak i całe kompozycje. Aby urozmaicić aranżację kuchni, wśród płytek kuchennych można umieścić dekory, np. z motywem ziaren kawy, śniadaniowego pieczywa, czajnika z herbatą czy filiżanką. Niektóre płytki kuchenne i ścienne dekory mają charakter rustykalny, wiejski. Inne intensywnością barw i wyglądem przypominają zdjęcia i są utrzymane w stylu nowoczesnym. Dobór płytek kuchennych jest ważny. W końcu kuchnię można urządzać na różne sposoby. Inne płytki dobierzemy do kuchni w stylu góralskim, a inne – do kuchni awangardowej. Odpowiednio dobrane kafelki pomagają wydobyć stylistykę wnętrza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *