Budujemy dom

Parkiety przemysłowe i mozaika drewniana wędzona

Drewniana podłoga może być atutem nie tylko w domu czy mieszkaniu, ale również w firmie. Drewno ma bardzo wiele zalet, począwszy od jego walorów estetycznych po wyjątkową trwałość. Z odpowiednio dobranego materiału może powstać klasyczny parkiet lub atrakcyjna mozaika drewniana, które całkowicie zmienią atmosferę wnętrz.

Podłoga drewniana na każdą kieszeń

 

Tradycyjna drewniana podłoga większości osób kojarzy się z kosztownym dębem. Nie tylko ten materiał jednak może być wykorzystany do wykończenia podłogi, z gwarancją wysokiej trwałości i estetyki. Inne gatunki drewna są równie trwałe i estetyczne, a jednocześnie tańsze, co pozwala na zainwestowanie w parkiet przemysłowy na dużej powierzchni. Swój niezaprzeczalny urok ma każde drewno, z którego wykonywane są parkiety przemysłowe. Ich producent – firma Drymar tworzy deski i płytki z takich gatunków jak dąb europejski, dąb czerwony, jesion czy wenge. Wyróżnia je nie tylko atrakcyjny wzór, ale również zróżnicowana kolorystyka – od jasnych odcieni jesionu po ciemne barwy wenge. Stwarza to możliwość tworzenia dwukolorowych kompozycji lub też dostosowania barwy podłogi do wystroju wnętrza. Parkiet przemysłowy, klocki lub mozaika drewniana są doskonałym wyborem do biura, hotelu, gabinetu czy sekretariatu, ale również na taras lub do korytarza wewnętrznego.

Naturalny materiał z wędzonego drewna na lata

Cechą, która wyróżnia drewniane parkiety przemysłowe, jest naturalność materiału. Dąb, wenge czy jesion chociaż różnią się wzornictwem i kolorystyką, są przyjazne w dotyku, zapewniają czystą atmosferę dzięki przepuszczalności powietrza i naturalnej regulacji wilgotności. Są niezastąpione w dużych pomieszczeniach z uwagi na ich właściwości termoizolacyjne. Drewno jest również bardzo trwałe, co ma duże znaczenie w przypadku podłóg w obiektach publicznych. Intensywnie użytkowany parkiet przemysłowy przy odpowiedniej konserwacji przetrwa wiele lat. Ponadto, dzięki specjalnej metodzie obróbki, jakiej poddaje się parkiet przemysłowy, układanie podłogi jest szybkie i proste, a więc również tańsze.

Wiele możliwości aranżacji parkietów wędzonych

parkiet wędzony

W miejscach publicznych takich jak teatry, galerie, gabinety i sekretariaty szczególnie dba się o atmosferę. Dlatego właśnie tam doskonale sprawdzi się parkiet przemysłowy. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.