DOM Z PRZYSZŁOŚCIĄ ekologia i oszczędność w domu poradniki zdrowy dom

Obniżamy koszty ogrzewania z LPG

lpg ekologiczne ogrzewanieCzym powinny charakteryzować się nowoczesne metody ogrzewania dla domu? 3 x „E”. Powinny być przede wszystkim ekologiczne, ekonomiczne, efektywne. Bardzo istotna jest ekologia całego systemu ogrzewania. Niestety palenie węglem czy użycie oleju opałowego nie jest podejściem ekologicznym. By tak się stało trzeba specjalistycznej aparatury filtrującej zainstalowanej na kominie. Skutecznym sposobem na uzyskanie taniej i ekologicznej energii jest wymiana instalacji cieplnej na tę wykorzystującą gaz LPG.

 

Tanie ogrzewanie dla firmy i domu

Przeglądając statystyki dotyczące różnych form surowców wykorzystywanych do pozyskiwania energii najlepiej wypada gaz w formie płynnej. Finansowe korzyści jakie można uzyskać wymieniając dotychczasową instalację ciepłowniczą na LPG są tym większe im większe jest zapotrzebowanie na energię w ciągu miesiąca. Oznacza to, że wymierne korzyści odczują przede wszystkim firmy, dla których energia jest podstawowym elementem pracy. Co decyduje o tym, że gaz LPG jest lepszy od oleju opałowego czy tradycyjnego opalania węglem? Chodzi oczywiście o wartość lub jak kto woli „efektywność opałową”. Wystarczy porównać gaz płynny z dowolnym produktem opałowym. W każdym teście biorąc pod uwagę tą samą ilość surowca wygrywa LPG zarówno pod kątem ceny, jak i ilości uzyskiwanej energii cieplnej.

Pytanie tylko na jakie koszty instalacji trzeba się przygotować? Zamiast myśleć o płaceniu za wymianę lepiej poszukać firmy, która ją zasponsoruje. Szukając najlepszych ofert gazu do ogrzewania trafiłem na markę AmeriGas, która wymienia instalację grzewczą oraz instaluje zbiorniki z gazem swoim nowym klientom w ramach umowy.

Ekologia ogrzewania na najwyższym poziomie

Zarówno auta na LPG, jak i instalacje grzewcze zawierają znacznie mniej siarki niż tradycyjny olej. Są dzięki temu bardziej przyjazne środowisku. I dlatego też właśnie LPG jest jednym z najnowocześniejszych źródeł energii. W porównaniu do innych paliw kopalnianych i surowców energetycznych, nie produkuje sadzy, wykazuje bardzo niską emisję spalin do atmosfery, nie stanowi zagrożenia dla wód gruntowych i gleby. Ochrona środowiska przestała być jedynie postulatem ekologów walczących z destrukcyjnymi wpływami cywilizacji. Ekologia wkracza dziś do domów, do biznesu, do polityki i mody. To coraz wyższe standardy i normy, coraz nowocześniejsze i bardziej wydajne rozwiązania. Prędzej czy później, każda firma będzie musiała w jakiś sposób dostosować się do norm poprzez zmianę sposobu pozyskiwania energii lub instalację dodatkowych filtrów. Udoskonaleniem, które dodatkowo może pomóc w uzyskiwaniu taniej i ekologicznej energii jest modernizacja kotłowni o wymiennik ciepła, który wykorzystuje spaliny jako dodatkowe źródło energii.

Cóż … „dom z przyszłością” czy nowoczesna i patrząca w przyszłość firma nie mogą pomijać takich aspektów, jak ekologia, ekonomia, efektywność. Moim zdaniem, zmiana oleju opałowego na LPG jest krokiem w przyszłość. Film stworzony przez markę AmeriGas to bardzo przystępna i ciekawa prezentacja zalet jakie niosą ze sobą zmiany w sposobie zarządzania energią. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o zastosowaniach gazu płynnego i kosztach eksploatacji – zajrzyjcie na stronę marki AmeriGas Polska. I pamiętajcie 3 x „E”!:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *