BUDOWA I REMONT Ogrzewanie i klimatyzacja

Jaki system centralnego ogrzewania?

Wybór systemu centralnego ogrzewania to ważny etap planowania i budowy domu. Nowoczesne, energooszczędne centralne ogrzewanie nie powinno rujnować domowego budżetu. Mniejsze wydatki na ogrzewanie i komfortowa obsługa urządzeń przy jednoczesnym dbaniu o środowisko to realna propozycja marki Junkers.

System grzewczy
System grzewczy
Gruntowa pompa ciepła Supraeco STE-1
Gruntowa pompa ciepła Supraeco STE-1

Wśród rozwiązań systemowych można wyróżnić: technikę kondensacyjną, technikę konwencjonalną, technikę solarną, systemy z pompą ciepła i przepływowe podgrzewacze wody. Technika kondensacyjna zapewnia niskie zużycie energii. W kotłach kondensacyjnych następuje kondensacja zawartej w spalinach pary wodnej, powstałej w wyniku spalania gazu, a odzyskana dzięki temu dodatkowa energia zostaje przekazana do instalacji centralnego ogrzewania. W kotłach konwencjonalnych energia ta jest bezpowrotnie tracona, ponieważ ciepła para wodna uchodzi wraz ze spalinami przez komin. Dzięki odzyskanej dodatkowej energii kotły kondensacyjne mają o wiele wyższą sprawność w stosunku do kotłów konwencjonalnych. Kotły kondensacyjne mogą osiągać sprawność znormalizowaną nawet do 109%.

Technikę kondensacyjną warto uzupełnić o system solarny. Energię słoneczną z kolektorów można wykorzystać zarówno do ogrzania ciepłej wody, jak i wyzyskać ją w centralnym ogrzewaniu. Technika solarna to technika przyszłościowa, ekologiczna, umożliwiająca uniezależnienie się od dostaw i cen konwencjonalnych źródeł energii. Stosunkowo drogą, ale bardzo opłacalną techniką grzewczą są także gruntowe pompy ciepła, które wykorzystują do 75% dostępności energii geotermalnej.

Wszystkie zaproponowane systemy centralnego ogrzewania są dostępne w ofercie marki Junkers pod linkiem: http://www.junkers.pl/pl/pl/produkte_1/systemhaeuser_1/systemhaeuser.html. Centralne ogrzewanie z urządzeniami Junkers to gwarancja oszczędności i zaspokojenia indywidualnych wymagań użytkowników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *