Budowlane paragrafy Nieruchomości rynek budowlany - aktualności

Okazyjne ceny mieszkań w Gdańsku

Najnowszy raport przygotowany przez analityków portalu nieruchomości Domy.pl oraz doradców finansowych Open Finance pokazuje, że cena transakcyjna za metr kwadratowy mieszkania w Gdańsku spadła w ciągu ostatniego roku o 337 złotych. Na koniec września za metr mieszkania należało zapłacić średnio 5351 złotych, co oznacza spadek cen w porównaniu z analogicznym okresem zeszłego roku o 5,7%.

Nowe mieszkania Gdańsk
Źródło Pinterest

Własne mieszkanie w Gdańsku jest marzeniem wielu mieszkańców nie tylko samego Gdańska, ale także i innych polskich miast. „Miasto Neptuna” przyciąga nas wyjątkową atmosferą i bliskością morza, nie dziwi więc, że deweloperzy traktują Gdańsk jako idealne miejsce do budowy nowych mieszkań. Chętni na mieszkania są, niestety na drodze do ich szczęścia stoją banki, które nie chcą udzielać kredytów na wymarzone „cztery kąty”. Prognozuje się, że sytuacja na rynku nieruchomości zacznie się dynamicznie zmieniać wraz z początkiem nowego roku, kiedy to planowane jest rozpoczęcie nowego programu rządowych dopłat – „Mieszkanie dla Młodych”.

Limit cen metra kwadratowego, do którego możliwe będzie dofinansowanie w ramach rządowego wsparcia, ustalono w Gdańsku na 5718 zł, co oznacza, że wiele z nowych mieszkań będzie mogło zostać zakwalifikowanych do programu. Mieszkania, które mieszczą się w limitach oferuje między innymi deweloper Polnord, główny wykonawca inwestycji: Ostoja Myśliwska, Osiedle 2 Potoki oraz Osiedle Dwa Tarasy.  Sprawdź ofertę Polnord – nowe mieszkania Gdańsk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.