akcesoria ogrodowe Dekoracje OGRÓD oświetlenie ogrodowe werandy i balkony

Świece ogrodowe

Świece ogrodowe

Świece lub pochodnie, zapalone w ogrodzie w ciepły letni wieczór, nie tylko stworzą miły nastrój, ale także pomogą odstraszyć komary. Najpopularniejsze są świece zamocowane na długich kijach wbijanych w ziemię i świece stojące. Oba rodzaje mają rozmaite kształty i kolory. Najlepiej umieszczać je w piasku, żwirku lub miękkiej ziemi. Trzeba przy tym uważać, by wokół nie było suchych liści ani trawy – mogłyby się zapalić, gdyby świeca się przewróciła. Wśród jakich świec ogrodowych możemy wybierać?  

Świece do ogrodu

Świece do ogrodu

Bardzo efektownie wyglądają świece-pochodnie, palące się wysokim, jasnym płomieniem, oraz świece pływające, które można umieścić w ogrodowym oczku wodnym lub dużej misie z wodą. Świece pływające są zazwyczaj szerokie i płaskie, by łatwo unosiły się na wodzie. Wszystkie rodzaje świec ogrodowych można kupić również w wersji zapachowej – woń wydzielana przez nie podczas palenia odstrasza komary. Są też specjalne świece przeciwkomarowe, sprzedawane w szklanych lub kamionkowych pojemnikach – białych albo kolorowych, gładkich lub z wytłaczanymi wzorami, jednobarwnych lub malowanych. Ważne, by pamiętać, że świec przeciwkomarowych nie wolno zapalać w zamkniętych pomieszczeniach.

Świece pływające
Świece pływające

Jeżeli zależy nam na niepowtarzalnym oświetleniu ogrodu czy werandy, a dotychczasowe lampy w ogrodzie nam spowszedniały, warto kupić kilka oryginalnych świec ogrodowych, które nie tylko rozświetlą ścieżki, ale też wprowadzą tajemniczy klimat i aurę.

Pochodnie ogrodowe
Pochodnie ogrodowe

Przeczytaj koniecznie:  Jaśmin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *