Budowlane paragrafy Nieruchomości rynek budowlany - aktualności

Rynek mieszkaniowy w Szczecinie

Na rynku mieszkaniowym w Szczecinie od kilku miesięcy panuje stagnacja, a podaż wciąż przewyższa popyt. Kupujący najchętniej poszukują mieszkań o powierzchni 50-60 metrów kwadratowych. Zależy im przede wszystkim na mieszkaniach w dobrym standardzie, jak również w standardzie deweloperskim. Najmniej chętnie szczecinianie kupują mieszkania w starych blokach i kamienicach.

Źródło Pinterest

Mieszkańcy Szczecina preferują kupno mieszkania znajdującego się w jednej z 4 najatrakcyjniejszych dzielnic miasta: Pogodno, Śródmieście, Warszewo i Gumieńce – dowiedz się więcej o inwestycji Ku Słońcu w Gumieńcach i innych inwestycjach dewelopera Polnord – sprzedaż mieszkań Szczecin.

Ponieważ w czasie dekoniunktury rynek mieszkań należy do kupującego, deweloperzy, którzy chcą zwiększyć sprzedaż mieszkań w Szczecinie, muszą liczyć się z obniżeniem ich cen. Podobnie jest na rynku wtórnym, gdzie kupujący zyskuje duże pole do negocjacji, pozwalające mu na zakup mieszkania 4 pokojowego w cenie mieszkania trzypokojowego.

Według ekspertów sprzedaż mieszkań w Szczecinie może ożywić się w przyszłym roku, na skutek wprowadzenia rządowego programu „Mieszkanie dla Młodych”. Z drugiej jednak strony, pozytywny wpływ programu MdM na koniunkturę rynku nieruchomości może zniwelować zaostrzenie zasad udzielania kredytów hipotecznych. W 2014 roku, aby uzyskać kredyt będziemy musieli posiadać 5 proc. wkładu własnego, w 2015 – 10%, a w 2016 – 15%. Zmiany w udzielaniu kredytów i możliwość podniesienia stóp procentowych sprawiają, że przyszłoroczne wyniki sprzedaży mieszkań, nie tylko w Szczecinie ale i w całej Polsce, mogą być rozczarowujące.

Przeczytaj koniecznie:  Zgłoszenia i pozwolenia na remont domu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *