BUDOWA I REMONT Materiały budowlane

Grodzenie działki siatką

Ogrodzenia z siatki są dość tanią, ale estetyczną formą zabezpieczenia działki przed dostępem osób postronnych. Jeśli teren do ogrodzenia jest duży, warto rozważyć wykorzystanie siatki ogrodzeniowej. Dostępna na rynku siatka ogrodzeniowa służąca do grodzenia działek budowlanych to siatka ślimakowa. Jest ona najczęściej ocynkowana lub wykonana z drutu pokrytego powłoką PVC w różnym kolorze (zwykle zielonym, brązowym lub czarnym). Najprostsze ogrodzenia tymczasowe można wykonać z wykorzystaniem słupków drewnianych i tzw. siatki leśnej.

Siatka Mostostal-Met leśna
Siatka Mostostal-Met leśna

Siatka ogrodzeniowa Mostostal-Met PVC
Siatka ogrodzeniowa Mostostal-Met PVC

Siatkę leśną mocuje się do drewnianych słupków przy użyciu zaginanych gwoździ. W narożnikach i przy wjeździe słupki należy ustabilizować skośnymi podporami. Zamiast słupków drewnianych można kupić słupki stalowe. Umieszcza się je w dołku o średnicy około 40 cm i zalewa betonem. Nie wolno ich osadzać bezpośrednio w ziemi, bo szybko skorodują. Do budowy typowego ogrodzenia z siatki plecionej służą słupki stalowe o wysokości 2 m, z przelotkami i kapturkiem zakrywającym wierzch słupka. Potrzebne są też rozpórki do słupków narożnych i przy bramie, napinacze drutu, pręty albo płaskowniki naciągowe i uchwyty mocujące.

Trwałość ogrodzenia zależy przede wszystkim od rodzaju siatki. Liczy się zwłaszcza średnica drutu, z jakiego spleciona jest siatka ogrodzeniowa. Drut nie powinien być cieńszy niż 3mm. Typowa siatka ogrodzeniowa ma wysokość 1,5 m i wielkość oczek 60×60 lub 70×70 mm. Stalowa siatka ogrodzeniowa nienarażona na agresywne działanie czynników atmosferycznych, np. na kwaśne deszcze, może przetrwać nawet kilkadziesiąt lat. Różnego rodzaju siatki ogrodzeniowe są dostępne w markecie budowlanym NOMI w atrakcyjnych cenach. Wejdź na stronę sklepu i zobacz – siatki ogrodzeniowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *