akcesoria ogrodowe OGRÓD ogrody i trawniki

Zabawki dla psów

Pies i dzieckoMając piękny dom i okazały ogród, często myślimy, żeby nabyć również psa, który nie tylko umiliłby nam czas, ale także stałby się stróżem posesji. Pies jednak to nie same przyjemności wynikające z harców z pupilem, to także obowiązki. Mając czworonoga, trzeba pamiętać, by właściwie się nim zajmować, a także wiedzieć, jakie zabawki przyczynią się do jego rozwoju. Jakie zabawki kupić dla swojego czworonożnego przyjaciela?

Wyprawka dla psa

Pies z piłką
Pies z piłeczką do zabawy

Zabawki to jedna z wielu rzeczy w wyprawce dla psa. Właściwa buda, obroża, smycz, leki, szczepienia, preparat na kleszcze dla psa (kliknij), a także zabawki, z którymi spędza wiele wolnego czasu – to wszystko powinien nabyć posiadacz czworonoga. Akcesoria dla psa nie tylko zajmują mu czas, zabawiają go, ale też przyczyniają się do rozwoju edukacyjnego i behawioralnego. Po co zabawki dla psa? By sprawić mu radość i by mógł rozładować nadmiar energii. Wspólna zabawa z psem za pomocą jego ulubionych gadżetów umożliwia zaciśnięcie więzów między opiekunem a pupilem. Zabawki przeciwdziałają również nudzie psa, a także oddziałują na jego samopoczucie. Jeśli nie mamy dla psa czasu ani nie dbamy o ciekawe akcesoria dla niego, nie dziwmy się, że pies jest osowiały, smutny i przygnębiony.

Aportowanie psa
Zabawy psa w ogrodzie

Warto zdawać sobie sprawę, że żadna zabawka dla psa nie jest trwała na wieki. Mimo iż producenci takich akcesoriów używają różnych materiałów, niestety nie da się stworzyć zabawki, która wytrzymałaby wieloletnie miętoszenie w psich zębach. Małym szczeniakom i młodym psom poleca się gryzaki – są idealne w momencie, gdy psu wyrzynają się zęby. Alternatywą dla gryzaków jest wełniany sznur albo kostka smakowa. Istnieją też zabawki skierowane dla zwierząt mających problemy z płytką nazębną. Zabawki edukacyjne wspomagają rozwój intelektualny pupila, to znaczy, że za ich pomocą możemy np. nauczyć psa posłuszeństwa. Do tego typu zabawek należą dyski, po które pies musi biegać albo lateksowe piłki z przysmakiem w środku. Ostatnim rodzajem akcesoriów są po prostu maskotki, pluszaki, piłeczki i krążki do rekreacji. Zanim zdecydujemy się na konkretne zabawki dla swojego czworonoga, zawsze najlepiej na początku rozważyć, czy dany model pasuje do temperamentu naszego pupila.