werandy i balkony

Odświeżamy balkon na wiosnę

Wiosna zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Ci, którzy mają balkon lub taras, powinni o niego zadbać i przygotować go do ciepłych dni. Ładnie zagospodarowany balkon może być dodatkowym kątem wypoczynkowym, pożądanym zwłaszcza gdy świeci słońce.

Przygotowanie balkonu do wiosny koniecznie trzeba zacząć od sprzątania po zimie. Kilka długich, zimnych miesięcy, zalegającego śniegu i licznych opadów, może bardzo niekorzystnie odbić się na wyglądzie balkonu.

 

Wystarczy umyć płytki i okna, wyczyścić parapet (jeśli akurat mamy go na balkonie) oraz balustradę, by balkon nabrał świeżości i zaczął prezentować się zachęcająco. Czysty i uporządkowany zachęca do spędzania na nim wolnego czasu. By stał się jeszcze bardziej atrakcyjny, zadbajmy o jego wyposażenie i dekoracje.

Niestety, w polskich blokach dominują malutkie balkony, na których nie da się stworzyć przestronnej i wygodnej przestrzeni. Można jednak ożywić go doniczkami z kwiatami – jeśli umieścimy je na balustradzie, nie zajmiemy cennej przestrzeni.

Można od razu kupić rozwinięte sadzonki i tylko wsadzić je w donice, można też wysiać zioła lub wsadzić małe cebulki i pielęgnować ten mikroskopijny ogródek. Wybór mebli na balkon jest podyktowany ilością miejsca: czasem zmieści się tylko nieduży fotel, kiedy indziej obok miejsca do siedzenia zmieścimy też stolik. Warto zadbać też o oświetlenie, chociażby w postaci wiszących lampek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *