werandy i balkony zielone aranżacje

Jak urządzić i udekorować balkon idealny

Balkon to miejsce, które bardzo często traktujemy jak przedłużenie mieszkania, jednocześnie wizytówkę domu, namiastkę ogrodu… Jedno jest pewne, balkon jest dodatkową przestrzenią mieszkalną, która odpowiednio zaaranżowana może stać się miejscem wielofunkcyjnym. Jeśli postaramy się i urządzimy balkon w przyjazny i miły sposób, będziemy mogli tu nie tylko spędzać wspólne chwile z bliskimi i przyjaciółmi, ale także wypoczywać, relaksować się i zbierać siły na następne dni. Co więcej, jeśli aranżując balkon zadbamy o odpowiednie meble, wiosną i latem będziemy mogli tutaj również spożywać posiłki.

balkon

 

Aranżując przestrzeń balkonową, dobrze jest zacząć od wyznaczenia dwóch stref – wypoczynkowej i jadalnianej. W strefie wypoczynkowej nie może zabraknąć wygodnego siedziska lub jeśli balkon jest duży – profesjonalnego kompletu wypoczynkowego łącznie z fotelami. Z kolei w strefie jadalnianej niezastąpione będą wygodne krzesła i stół. Wybierając meble sięgnijcie po te, które zaspokoją wasze potrzeby estetyczne. Pamiętajcie jednak o jednym, a mianowicie, że najbardziej odporne na działanie czynników zewnętrznych są meble drewniane. W zależności od potrzeb, można przemalować je na dowolny kolor.

nowoczesny balkon lub taras

 

Ważną kwestią jest oświetlenie. Warto wybrać takie, które będzie odgrywało dwie role – użytkową i dekoracyjną. Idealnym pomysłem są wiszące kolorowe lampiony oraz stylowe latarenki, które umilą wiosenno-letnie wieczory. Z lamp można śmiało sięgnąć również po te stojące, które zagoszczą w strefie wypoczynkowej. Na pewno oryginalnym wyborem, a zarazem akcebędzie oświetlenie podłogowe.

oświetlenie podłogowe na balkonie - luksfery

 

Miłym akcentem ozdobnym będą z pewnością piękne donice i doniczki z ulubionymi kwiatami i ziołami. Do kącika wypoczynkowego można przemycić również miękki dywanik, który zapewni komfort gołym stopom. Miłym dla oka elementem ozdobnym będą też stylizowane konewki, metalowe misy, dekoracyjne świeczniki. A może by tak doniczki umieścić na ścianie? Nie zabierają powierzchni balkonu, nie zagracają podłogi i dekorują pustą ścianę balkonową.

ściana kwiatów na balkonie

Source: white-glam.blogspot.com.br via Cinnamon on Pinterest

Przeczytaj koniecznie:  Lukrecja gładka

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *