Nieruchomości

O czym pamiętać, wynajmując mieszkanie?

Szukasz mieszkania do wynajęcia? Warszawa jako stolica oferuje najwięcej nieruchomości, które mogą być twoim potencjalnym lokum. Przed wyborem konkretnego mieszkania warto skorzystać z Internetu i przejrzeć  wyszukiwarki internetowych serwisów ogłoszeniowych. Dzięki różnorodnym narzędziom będziemy mogli szybko znaleźć mieszkanie, które spełni nasze oczekiwania. Tego typu wyszukiwarka jest wygoda, gdy szukamy mieszkania w nieznanym nam mieście. Możemy sobie pofiltrować szukane mieszkania pod względem dzielnicy, metrażu, liczby pokoi, a nawet zastosowanego ogrzewania. W ten sposób oszczędzamy czas, jaki byśmy musieli poświęcić na przejrzenie wszystkich ofert dostępnych w ogłoszeniach. Mając wąską listę interesujących nas lokali, wystarczy umówić wizyty jednego dnia, a przy odrobinie szczęścia uda nam się podpisać szybko umowę najmu.

Wynajem mieszkania
Mieszkania do wynajęcia

Zanim jednak cokolwiek podpiszemy warto co nieco wiedzieć na temat umowy najmu. Na co zwrócić uwagę? Zanim wyruszymy na spotkanie, lepiej zadzwonić do właściciela mieszkania i zapytać, czy oferta jest aktualna. Podpisując umowę, najlepiej zawrzeć w niej jak najwięcej szczegółów, by potem uniknąć niepotrzebnych ewentualnych nieprzyjemności. Unikajmy sytuacji, w której właściciel żąda zaliczki za mieszkanie albo pokój przed podpisaniem umowy w celu rezerwacji. Nie wpłacajmy też żadnych zaliczek przed obejrzeniem lokalu. Ponadto pytajmy o tzw. „ukryte koszty”. Czy sprzęt w mieszkaniu jest sprawny? Czy okolica jest spokojna, a współlokatorzy – życzliwi? Co zawiera cena wynajmu mieszkania? Czy jest w tym czynsz? Co jest wliczone w czynsz? Warto poprosić o przedstawienie ostatnich rachunków za prąd i gaz. Czy właściciel wymaga wpłacenia kaucji i jakie są warunki jej zwrotu?

Mieszkanie na miarę potrzeb
Radość z wynajmowanego mieszkania

Zanim podejmiemy decyzję najmu, warto też zastanowić się nad dostępnością infrastruktury usługowo-handlowej – jak blisko jest do sklepu, szkoły, uczelni, przychodni itd.? Na którą stronę wychodzą okna mieszkania? Czy nie jest to przypadkiem ruchliwa, hałaśliwa ulica? Jak wygląda sprawa z miejscami parkingowymi? Kto i w jakim zakresie pokrywa koszty naprawy usterek związanych z eksploatacją mieszkania? Pytania można mnożyć. Im bardziej szczegółowe informacje na ten temat zdobędziemy, tym lepiej dla nas. Jeśli szukasz mieszkania do wynajęcia, możesz skorzystać z ogólnopolskiego portalu darmowych ogłoszeń z rynku nieruchomości HOMLA: http://homla.pl/ Sprawdź ofertę już dziś!

Przeczytaj koniecznie:  Gdzie kupić mieszkanie w Warszawie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *