akcesoria ogrodowe Dekoracje OGRÓD werandy i balkony

O czym pamiętać, wybierając huśtawkę ogrodową?

O czym pamiętać, wybierając huśtawkę ogrodową?Huśtawka w ogrodzie kojarzy się z dzieciństwem, beztroską i zabawą. Ustawiając huśtawkę dla dzieci w przydomowym ogródku, dajemy im możliwość odpoczywania na świeżym powietrzu. Bujanie się na huśtawce w ciepłe, letnie wieczory to marzenie nie tylko dzieci, ale też niejednego dorosłego. Czym się kierować, wybierając huśtawkę ogrodową? Ceną, stabilnością konstrukcji, wyglądem, estetyką wykonania, marką? Czy lepsze są huśtawki drewniane, czy raczej metalowe? Sprawdź, jakie parametry brać pod uwagę przed zakupem huśtawki do ogrodu.

Jak wybrać huśtawkę ogrodową?

Huśtawka dla 3 osób do ogrodu Genua; źródło: nomi.pl.
Huśtawka dla 3 osób do ogrodu Genua; źródło: nomi.pl.

Zastanawiając się nad wyborem huśtawki ogrodowej, trzeba wziąć na pewno pod uwagę powierzchnię, jaką dysponujemy. Czy huśtawka może zajmować duży plac, czy raczej mniejszy na obrzeżach ogrodu, np. przy żywopłocie albo rabatach kwiatowych? A może w ogóle jest przewidziane, że huśtawka będzie stała na tarasie wychodzącym na ogród? Ważne, by ładnie komponowała się z otoczeniem. Huśtawki ogrodowe są wykonane z różnych materiałów i to jest kolejny parametr, jaki powinniśmy uwzględnić podczas zakupów.

Huśtawka dla 3 osób do ogrodu Dajar Milano; źródło: nomi.pl.
Huśtawka dla 3 osób do ogrodu Dajar Milano; źródło: nomi.pl.

Najlepiej, by wybrany model huśtawki pasował do reszty mebli ogrodowych, jeśli oczywiście wcześniej je nabyliśmy. Jeżeli mamy już drewniany stół i krzesła, to najlepiej dokupić drewnianą huśtawkę, by wszystko ładnie ze sobą współgrało. Do plastikowych mebli ogrodowych możemy dobrać huśtawkę wykonaną z metalu. Drewniana huśtawka efektownie komponuje się z ogrodem i bujną roślinnością, jest stabilna i wytrzymuje opór nawet silnego wiatru. Metalowe huśtawki ogrodowe są łatwe w konserwacji i eksploatacji (np. łatwiej je umyć). Jeżeli wykonano je z materiałów nierdzewnych, przetrwają najgorsze warunki atmosferyczne (opady, wilgotność powietrza) przez wiele lat. Niestety, minusem metalowych huśtawek jest ich lekka konstrukcja, bo zwykle wykonuje się je z metalowych rurek pustych w środku. W takim wypadku warto rozważyć zakotwiczenie huśtawki na stałe do podłoża.

Kolejna cecha różniąca huśtawki ogrodowe dla dzieci i dorosłych to daszek. Niektóre modele mają daszki chroniące przed promieniowaniem słonecznym, inne – nie mają. Drewniane huśtawki zazwyczaj nie wymagają dodatkowych poduch na siedziskach. Metalowe konstrukcje zwykle mają w wyposażeniu poduchy na siedziska – wykonane z różnych materiałów i w różnych wzorach. Jeżeli zależy nam na komforcie użytkowania huśtawki, najlepiej wybrać taką, na której mogą bujać się dwie, a nawet trzy dorosłe osoby. Z takiej huśtawki bez przeszkód skorzysta i dziecko, i dorosły. Huśtawka w ogrodzie to gwarancja dobrej zabawy dla dzieci, ale też odprężającego relaksu dla dorosłych. Zobacz więcej modeli w ofercie NOMI – huśtawki ogrodowe dla dzieci i dorosłych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.